Warszawa: ruszył Arche Hotel Krakowska z 344 pokojami. W condo

Na przełomie września i października otwarty został 4-gwiazdkowy Arche Hotel Krakowska na granicy Ochoty i Włoch. Oferuje 344 pokoje, w 13 apartamentów, oraz 15 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1,7 tys. m kw. To trzeci hotel Arche otwarty w tym roku, a wkrótce ruszyć ma kolejny w Lublinie. Pokoje sprzedane są w systemie condo z podziałem zysków. W tym roku w Warszawie otwarto już osiem hoteli i aparthoteli z blisko 1,7 tys. pokoi.

Arche Hotel Krakowska. Po lewej stronie Golden Tulip Airport. Zdj. Booking.com

Najnowszy obiekt Arche w al. Krakowskiej, zlokalizowany ściana w ścianę z Golden Tulip Airport, inspirowany jest stylem Art Deco. Pokoje jednoosobowe mają od 16 do 23 m kw. dwuosobowe 24 – 31 m kw., a apartamenty 42 – 62 m kw.  Powierzchnia konferencyjna w całości usytuowana na pierwszym piętrze. Największa sala Fuksja może przyjąć ponad 700 osób. Łączna powierzchnia balowa (po połączeniu Fuksji z foyer) wynosi 1 tys. m kw. i ma ponad 5 m wysokości. W hotelu znajduje się też restauracja Impresja na 250 osób, bar w centralnej części restauracji oraz cukiernia z własnym wypiekami. Strefa wellness oferuje dwa gabinety masażu, gabinet kosmetyczny i całodobowy pokój fitness. W połowie października standardowe pokoje sprzedawane są po „cenie dnia” za 384 zł.

W tym roku Grupa Arche otworzyła już 3-gwiazdkowe: Arche Hotel Poloneza ze 150 pokojami na Ursynowie i Koszary Góra Kalwaria z 82 pokojami pod Warszawą, a w najbliższych tygodniach ruszyć ma Arche Hotel Lublin ze 132 pokojami. Rozpoczęła też budowę Arche Hotelu Piła ze 166 pokojami. Na początku przyszłego roku ruszyć ma w Warszawie Arche Hotel Geologiczna z 70 pokojami, a na różnym etapie realizacji są również inwestycje w Łodzi, we Wrocławiu, w Gdańsku, Białymstoku oraz Cukrownia Żnin z 300 pokojami.

W Warszawie otwarto już w tym roku hotele Renaissance, Raffles, ibis Styles, Hampton by Hilton, Arche Krakowska oraz aparthotele Arche Poloneza, Platinum Hotel & Residence oraz Varsovia Apartamenty Kasprzaka, a do końca roku ruszyć ma jeszcze hotel Warszawa w Prudentialu i ibis Styles na Solcu. Łącznie z nimi w Warszawie w 2018 r. na rynek weszłoby 2 tys. pokoi. W przyszłym roku pojawić ma się ponad 1,5 następnych pokoi (m.in. Vienna House, Four Points by Sheraton i Holiday Inn Express na Służewcu, Moxy na Pradze, Puro i Motel One w Centrum, combo Crowne Plaza – Holiday Inn Express na bliskiej Woli).  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *