W Giżycku ma powstać hotel z 401 pokojami. W condo?

Firma Doryb z Ełku planuje budowę przy jeziorze Niegocin w Giżycku hotelu 401 pokojami. Miasto oddało inwestorowi za 8 mln zł w użytkowanie wieczyste działkę, na której powstać ma obiekt.


Pierwsza rata w wysokości ponad 2 mln zł wpłynęła już na konto miasta, a pozostała należność będzie opłacana w ratach po niemal 200 tys. zł rocznie.

Na rozpoczęcie prac inwestor ma 3 lata, na zakończenie stanu surowego – kolejne trzy. Dzięki użytkowaniu wieczystemu miasto zachowuje kontrolę nad formą inwestycji, a w przypadku niezrealizowania, może rozwiązać umowę z inwestorem.

Przyszły hotel dysponować ma także restauracją, zapleczem konferencyjnym, kompleksem SPA z basenem i podziemnym parkingiem.

W 30-tysięcznym Giżycku, które nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce działa obecnie 10 hoteli, w tym jeden kategorii 4-gwiazdek, sześć hoteli 3-gwiazdkowych i trzy obiekty 2-gwiazdkowe.

Firma Doryb z Ełku jest liderem w produkcji szerokiego asortymentu przetworów rybnych, oraz ryb mrożonych. Firma Doryb jest także właścicielem marki Edvar, dostawcy szlachetnych gatunków ryb słodkowodnych i morskich.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *