Bachleda otworzył w Krakowie pierwszy MGallery by Sofitel w Polsce

W XIX-wiecznej Willi Medyńskich przy pl. Kossaka w Krakowie firma Bachleda Luxury Properties otworzyła 5-gwiazdkowy hotel pod marką MGallery by Sofitel z 64 pokojami i apartamentami. To pierwszy hotel tej, należącej do Accoru, marki w Polsce. Jeszcze w tym roku otwarty ma być kolejny we Wrocławiu.


Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery by Sofitel (bo tak brzmi pełna nazwa hotelu) oferuje m.in. Royal Spa z basenem i saunami, Opus Lounge Bar, restaurację GAVI w stylu fine dining oraz salę konferencyjną o powierzchni 60 m kw. Jak opisuje się sam Bachleda Luxury Hotel, łączy on w sobie „najwyższą jakość i dyskretną elegancję. W kameralnych wnętrzach współgrają ze sobą szlachetne materiały: marmur, ciemne drewno,
kryształ, mosiądz, porcelana, skóra, grube aksamity, ciepłe oświetlenie, błękity, złoto i brązy”. Cena najtańszego pokoju 2-osobowego DeLuxe ze środy na czwartek wynosi 450 zł (dla jednej osoby 340 zł), w przyszłym tygodniu ceny zaczynają się od 590 zł (450 zł).

Inwestycja w przebudowę i rozbudowę niszczejącej kamienicy rozpoczęła się na początku 2017 r. Wyburzono całość wnętrz, pozostały tylko elewacje i część dachu. Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery by Sofitel łączy w sobie zabytkowy budynek, który niegdyś funkcjonował jako miejsce spotkań dla inteligencji i społeczności artystycznej w Krakowie, z nowo dobudowaną częścią, a z kolei wnętrza, zaprojektowane przez Orb Studio, stanowią połączenie stylu klasycznego z nutą krakowskiego art déco. – Ta nieruchomość to dobrze znany adres w Krakowie od XIX wieku. Pragnęliśmy podkreślić wyjątkowość Bachleda Luxury Hotel Kraków szczególną marką jaką jest MGallery by Sofitel. Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery by Sofitel to miejsce wyjątkowe, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością oraz najlepszą jakością wykonania i wyposażenia w samym sercu Królewskiego Miasta Krakowa – mówi Dominika Waszkiewicz-Kępa, prezes zarządu Bachleda Luxury Properties. Spółka celowa BLP działa w Bachleda Investment Group, której właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków, były burmistrz Zakopanego, Adam Bachleda-Curuś.

Drugi hotel w Polsce pod marką MGallery by Sofitel otwarty ma być jesienią tego roku na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, a trzeci w Juracie na przełomie 2020/2021 r. Obiekty działające pod marką MGallery by Sofitel to kolekcja luksusowych hoteli butikowych. Każdy oferuje oryginalny styl i jest mocno zakorzeniony w historii danego miasta. Obecnie działa ponad 90 hoteli MGallery w 25 krajach. – Hotel w Krakowie jest idealną premierą w mieście, które zasługuje na najbardziej wyrafinowane marki – stwierdził Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbisu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *