Solec Medical Spa powstanie… w Solcu. I w condo

W tym roku rozpocząć się ma budowa kompleksu Solec Medical Spa w Solcu-Zdroju z 267 pokojami. Inwestor Silver Resort Management ma już pozwolenie na budowę. Podobny obiekt buduje w Polańczyku na Podkarpaciu – Sun & Snow Resort Solina z 250 apartamentami inwestycyjnymi.

Zespół budynków nad zalewem będzie podzielony na reprezentacyjną część publiczną z hotelem i rozbudowanym SPA oraz na cztery budynki z apartamentami mieszkalnymi, sprzedawanymi w systemie condo. Główny budynek ma liczne przeszklenia oraz otwarcia widokowe na krajobraz. Szklana ściana doświetla trzykondygnacyjne lobby i ukazuje wnętrze hotelu oraz przenikające się w nim przestrzenie. Cały obiekt będzie miał 13 tys. m kw. Zaprojektowany został przez pracownię KM Rubaszkiewicz. Silver Resort Management należy do grupy kapitałowej Fundusz Stabilnego Rozwoju, która działa na rynku nieruchomości luksusowych i gier komputerowych, a w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim rozpoczyna budowę 4-gwiazdkowego hotelu Sun & Snow Resort Solina w systemie modułowym i sprzedawanego w condo. Budowa Solec Medical Spa rozpocząć się ma wiosną. Jak pisze „Echo Dnia”: „Ta inwestycja nie jest jedyną planowaną w Solcu, zainteresowanie budową obiektów zajmujących się lecznictwem jest duże. Niewątpliwie inwestycją, która zapoczątkowała rozwój uzdrowisk i hoteli ze SPA, są Baseny Mineralne, w których można skorzystać z wód siarczkowych. Przyciągają one co roku ponad 230 tysięcy osób, w tym wielu chętnych do wynajmowania pokoi. Powstałe kilka lat temu hotele Malinowy Zdrój i Malinowy Raj prosperują znakomicie. Teraz przyszedł czas na kolejne inwestycje”. Solec-Zdrój liczy 900 mieszkańców, a nowy obiekt może zatrudnić kilkaset osób będzie więc ściągał pracowników z całej okolicy.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *