Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem jest CRH Holding należący do lubelskiej Grupy Żagiel. W portfelu Grupy Żagiel są już wrocławskie hotele Patio i Duet.

Moxy powstanie na działce o pow. 7,7 tys. m kw. między ul. 1 Maja a Lubelskiego Lipca ’80. Równolegle do ul. 1 Maja powstanie 3-kondygnacyjna bryła obiektu z elewacją frontową, która będzie tworzyć historyczną pierzeję tej ulicy, a od strony ul. Lubelskiego Lipca ’80 hotel będzie miał sześć kondygnacji. Elewacja budynku zachowa historyczny układ działek, a wysokością będzie nawiązywała do gzymsów sąsiednich kamienic. Inwestycja wpisuje się w rewitalizację tej części Lublina. Jak deklaruje CRH Holding: „Goście hotelu znajdą się w zapierającej dech w piersiach industrialnej przestrzeni, skłaniającej do kreatywnego spędzania czasu. Światowe trendy spotkają się z mocnymi akcentami lokalnymi. Odwiedzających zaskoczy niestandardowy sposób wprowadzenia atrybutów, które nawiązują do historii lubelskiego przemysłu”. – Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem do Lublina energicznego i zabawowego ducha Moxy. Nowocześni goście wolą spędzać więcej czasu w otwartych, wspólnych przestrzeniach hotelowych, przeznaczonych do pracy i do zabawy. Dlatego właśnie te miejsca w obiektach Moxy na całym świecie stały się centrum, które tętni życiem przez całą dobę – tłumaczy Sylwia Dołęgowska wiceprezes zarządu CRH Holding.

Marka Moxy wyróżnia się designerskim i zaskakującym charakterem wnętrz, tworzonym  z myślą o młodych ludziach (nie tylko ciałem, ale i duchem). W Polsce działają pod nią dwa hotele: otwarty w ub.r. przy lotnisku Katowice w Pyrzowicach oraz w Warszawie na Pradze. Następny otwarty będzie w tym roku przy lotisku Ławica w Poznaniu, a kolejne powstają w dwumarkowych kompleksach z Courtyard by Marriott w Szczecinie i z Residence Inn na Służewcu w Warszawie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *