HIT 2019: Jeśli nie hotel, to co? Inwestycje w aparthotele, hostele, akademiki, domy spokojnej starości jako alternatywa dla tradycyjnego hotelu

Coraz większe nasycenie rynku hotelami powoduje zainteresowanie inwestorów alternatywnymi formami inwestowania w inne obiekty zbiorowego zakwaterowania. Kiedy inwestycja ta jest bardziej opłacalna niż hotel? Jakimi prawidłami rządzą się takie inwestycje, co trzeba o nich wiedzieć, jaki jest ich okres zwrotu i realne zainteresowanie, a także jak banki zapatrują się na ich finansowanie, o tym między innymi dyskutować będziemy podczas konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE, 30 maja w warszawskim hotelu Renaissance.

W dyskusji moderowanej przez Tomasza Pieniążka, Wiceprezesa Zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i Współwłaściciela firmy Mumotive Consulting Group udział wezmą:

 

  Liam Doyle- COO sieci a&o Hotels and Hostels Jako dyrektor operacyjny Liam Doyle pełni funkcję łącznika między centralą w Berlinie a obecnie 35 hosteli. Jednak nie tylko obecne, ale także nowe lokalizacje należą do jego zakresu odpowiedzialności: dyrektor zarządzający odpowiada za fazę przedotwarciową każdego hostelu. a&o rośnie obecnie średnio o dwa otwarcia hosteli rocznie. Wcześniej związany był z siecią Sellina, jako dyrektor zarządzający kierował także siecią Clink Hostels.               Łukasz Włodarczyk - Założyciel i Prezes Zarządu Metropolitan Investment S.A. Metropolitan Investment jest firmą rozwijającą projekty w segmencie nieruchomości komercyjnych, obiektów handlowych, apartamentów i prywatnych akademików. Z sektorem nieruchomości związany od 10 lat. Realizował liczne projekty inwestycyjne w oparciu o nieruchomości dochodowe, współpracując z największymi instytucjami finansowymi w Polsce.             Jan Wróblewski - Współwłaściciel holdingu Zdrojowa Invest&Hotels Zdrojowa to pionier i lider rynku condo hoteli i apartamentów wakacyjnych w Polsce. W swoim portfolio ma kilkanaście obiektów, w tym Baltic Park Molo & Fort w Świnoujściu, największy kompleks apartamentowo-hotelowy na Wybrzeżu obejmujący Radisson Blu Resort oraz Hilton Resort & Spa. Kadra Zdrojowej liczy ponad 1200 osób. Jan Wróblewski studiował w Szkole Głównej Handlowej oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Koneser sztuki, muzyki klasycznej i opery.             Iwona Załuska - Prezes zarządu, Upper Finance Iwona Załuska to ekspert w dziedzinie pozyskiwania  finansowania dla projektów inwestycyjnych. Współzałożycielka Upper Finance Med Consulting, wiodącego brokera finansowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w latach 1995 - 2007 pracując na stanowiskach menedżerskich w działach sprzedaży BPH Banku Hipotecznego S.A., Citibanku Handlowym oraz Banku ING Nationale-Nederlanden. Od 2007 r. jako prezes Upper Finance Consulting pozyskała finansowanie dla wielu prestiżowych inwestycji na rynku usług medycznych, deweloperskim  mieszkaniowym i komercyjnym oraz logistycznymi, m.in. dla Hotelu Arłamów w Ustrzykach Dolnych, Hotelu Aries w Zakopanem, Hotelu Calisia w Kaliszu i Hotelu Wieniawski w Lublinie. Jest zaangażowana w działania mediów branżowych w zakresie edukowania na temat transakcji finansowych na rynku nieruchomości oraz rynku medycznym.           Wydarzeniu towarzyszy wieczorna gala z wręczeniem nagród w konkursie „Hotelarskie Inwestycje Roku 2019”. Cała konferencja będzie tłumaczona PL-EN/EN-PL Pełna agenda wydarzenia dostępna jest POD TYM LINKIEM Swój udział w wydarzeniu można zgłosić POD TYM LINKIEM

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *