Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 03/2017, AKTUALNOŚCI » Sheraton Grand Kraków spr zedany, Radisson Blu Warszawa Centrum spr zedawany

Sheraton Grand Kraków spr zedany, Radisson Blu Warszawa Centrum spr zedawany

Krakowski Sheraton Grand z 232 pokojami został sprzedany za 70 mln euro. To największa transakcja hotelowa na polskim rynku pod względem ceny za pokój, który kosztował ponad 300 tys. Dotychczas najdroższy był warszawski Bristol sprzedany pięć lata temu w cenie 285 tys. euro za pokój. W trakcie sprzedaży jest warszawski Radisson Blu Centrum. Jak wynika z informacji „Hotelarza”, jego cena wynosi ok. 60 mln euro (225 tys. za pokój).Krakowski hotel już po raz trzeci w swojej 13-letniej historii zmienia właściciela. W 2006 roku za 45 mln euro od konsorcjum firm Besix, NDI i PKO BP kupił go irlandzki fundusz Quinn Group. W 2013 roku za 38 mln euro przeszedł w ręce francuskiego funduszu inwestycyjnego Algonquin. A teraz za cenę o 32 mln euro wyższą odkupił go fundusz Invesco Real Estate w imieniu jednego z brytyjskich funduszy emerytalnych. W ubiegłym roku hotel został awansowany w swojej sieci do kategorii Sheraton Grand, która skupia najlepsze obiekty tej marki na świecie. Na początku tego roku w hotelu zakończyła się trwająca kilkanaście miesięcy gruntowna renowacja. – Sheraton Grand Kraków jest jednym z najlepszych hoteli w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dzięki swojej doskonałej lokalizacji na Starym Mieście, udokumentowanym wynikom i niekwestionowanej pozycji lidera na rozwijającym się rynku hotelarskim – powiedział po transakcji Marc Socker, dyrektor działu zarządzania funduszami hotelowym i w Invesco Real Estate. Dwa lata temu Algonquin sprzedał warszawskiego Sheratona za 60 mln euro (ok. 170 tys. za pokój). Sprzedaż krakowskiego Sheratona ustanowiła rekord polskiego rynku pod względem ceny za pokój. Dotychczas należał on do warszawskiego Bristolu A Luxury Collection z 206 pokojami, uchodzącego za najbardziej luksusowy obiekt w Polsce. W 2012 roku sprzedany został za 59 mln euro, czyli nieco ponad 285 tys. za pokój. Najwyższą sumę za cały hotel osiągnięto w 2011 r., gdy 414-pokojowy Intercontinental sprzedano za 103 mln euro (blisko 250 tys. euro za pokój). Obecnie w trakcie sprzedaży jest warszawski Radisson Blu Centrum przy ul. Grzybowskiej. Grupa inwestycyjna Europa Capital i Rezidor Hotel Group złożyły do Komisji Europejskiej wniosek o zgodę na przejęcie hotelu od spółki P H D Polska, należącej do funduszu Shaw Investments. Ma się to odbyć przez przejęcie wszystkich udziałów w spółce P H D przez Europę Capital, a Rezidor nadal zarządzał będzie hotelem na podstawie kontraktu z P H D. 311-pokojowy Radisson otwarty został w 2003 roku. Z informacji „Hotelarza” wynika, że jego cena wynosi 60 mln euro (225 tys. za pokój). Pod koniec grudnia za 56 mln euro sprzedany został katarskiemu funduszowi Al Sraiya znajdujący się po sąsiedzku hotel Westin z 361 pokojami (155 tys. euro).

1 Komentarz dla “Sheraton Grand Kraków spr zedany, Radisson Blu Warszawa Centrum spr zedawany”

  1. 60 mio EUR / 311 = 193k EUR/za pokój, a nie 225.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Awanse w kołobrzeskich obiektach Zdrojowej Hotels

Monika Murawska objęła stanowisko dyrektora Marine Hotel & Ultra Marine, a Bartosz Borowski rozpoczął pracę jako zastępca dyrektora Diune Hotel & Resort. Monika Murawska po (...)

W Krakowie otwarto INX Design Hotel

Na Kazimierzu przy ul. Starowiślnej od niedawna działa 4-gwiazdkowy INX Design Hotel ze 122 pokojami, którego wnętrza inspirowane są stylem art deco z geometrycznymi formami (...)

Otwarto Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa

Otwarto siódmy obiekt Hampton by Hilton w Polsce. Jest nim 101-pokojowy hotel w Gdańsku Oliwie. – Niezmiernie cieszymy się z otwarcia Hampton by Hilton Gdansk (...)

Grupa Arche otworzyła Folwark Łochów

Grupa Arche uruchomiła przy Pałacu Łochów z 86 pokojami 4-gwiazdkowy kompleks konferencyjno-wypoczynkowy Folwark Łochów ze 120 pokojami w kilku budynkach, a do końca roku ma (...)

Minister sportu i turystyki gościem specjalnym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2017

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wygłosi wykład na otwarcie V edycji konferencji Hotel Trends Poland & CEE, która odbędzie się w dniach 27-28 listopada (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA