Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 05/2017, AKTUALNOŚCI » Radisson Blu w Warszawie sprzedany

Radisson Blu w Warszawie sprzedany

Nieruchomościowy fundusz inwestycyjny Europa Capital kupił 311-pokojowy hotel Radisson Blu Centrum w Warszawie przy ul. Grzybowskiej i planuje jego kompleksową renowację. Nie podano wartości transakcji, stwierdzając jedynie, że nabyty został po bardzo atrakcyjnej cenie w stosunku do obecnego poziomu cen na rynku. Według nieoficjalnych informacji „Hotelarza”, wyniosła ona 60 mln euro (193 tys. euro za pokój). W transakcji funduszowi doradzała firma WX Management Services należąca do Warimpeksu, która będzie asset managerem hotelu.Fundusz Europa Capital kupił hotel, przejmując wszystkie udziały w należącej do funduszu Shaw Investments spółce P H D Polska, która była dotychczasowym właścicielem. Hotelem nadal zarządzała będzie sieć Rezidor Group. Otwarty w 2003 r. Radisson Blu dysponuje ośmioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni blisko 600 m kw., restauracją @ferdy’s z kuchnią latynoamerykańską, restauracją Ogrodowa, lobby barem oraz centrum PR1ME Fitness & Wellness z basenem, siłownią, sauną suchą, na podczerwień i łaźnią parową. – Warszawski rynek hotelowy znajduje się obecnie w okresie nierównowagi między podażą a dużym popytem. Radisson Blu to fantastycznie ulokowana nieruchomość w centrum miasta z bardzo dobrymi wynikami. Mamy doświadczenie w sektorze hotelarskim związane z remontem hotelu Sobieski, którego byliśmy współwłaścicielem, i współpracujemy z tym samym partnerem WX Management Services, aby przeprowadzić kompleksową renowację i osiągać satysfakcjonujące wyniki w Radissonie – mówi Robert Martin, współzałożyciel i szef na Europę Środkową funduszu Europa Capital. Strony nie podały wartości transakcji, James Farmer, dyrektor ds. akwizycji Central Europe, skomentował jedynie: – Nieruchomość została nabyta po atrakcyjnej cenie w porównaniu do obecnych poziomów cenowych na rynku. Inwestycja ta zapewnia nam nie tylko stabilność przyszłych zysków, ale także znaczące polepszenie wyników hotelu dzięki jego renowacji i efektywności operacyjnej na rosnącym rynku hotelarskim. Pod koniec ub.r. w Warszawie sprzedany został znajdujący się przy tym samym skrzyżowaniu co Radisson Blu 361-pokojowy hotel Westin, za który katarski fundusz Al Sraiya zapłacił firmie Skanska 56 mln euro. W 2015 r. właściciela zmienił 350-pokojowy Sheraton za 60 mln euro. Kupił go francuski fundusz Algonquin, który z kolei w marcu sprzedał krakowskiego Sheratona z 232 pokojami za 70 mln euro. •

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Awanse w kołobrzeskich obiektach Zdrojowej Hotels

Monika Murawska objęła stanowisko dyrektora Marine Hotel & Ultra Marine, a Bartosz Borowski rozpoczął pracę jako zastępca dyrektora Diune Hotel & Resort. Monika Murawska po (...)

W Krakowie otwarto INX Design Hotel

Na Kazimierzu przy ul. Starowiślnej od niedawna działa 4-gwiazdkowy INX Design Hotel ze 122 pokojami, którego wnętrza inspirowane są stylem art deco z geometrycznymi formami (...)

Otwarto Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa

Otwarto siódmy obiekt Hampton by Hilton w Polsce. Jest nim 101-pokojowy hotel w Gdańsku Oliwie. – Niezmiernie cieszymy się z otwarcia Hampton by Hilton Gdansk (...)

Grupa Arche otworzyła Folwark Łochów

Grupa Arche uruchomiła przy Pałacu Łochów z 86 pokojami 4-gwiazdkowy kompleks konferencyjno-wypoczynkowy Folwark Łochów ze 120 pokojami w kilku budynkach, a do końca roku ma (...)

Minister sportu i turystyki gościem specjalnym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2017

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wygłosi wykład na otwarcie V edycji konferencji Hotel Trends Poland & CEE, która odbędzie się w dniach 27-28 listopada (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA