Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Focus Hotels chce otworzyć hotel w Bukareszcie

Focus Hotels chce otworzyć hotel w Bukareszcie


Polska sieć Focus Hotels otworzyła biuro w Bukareszcie, które będzie odpowiedzialne za rozwój sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech oraz Słowacji. Jak zapowiada Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci pierwszych inwestycji Focus Hotels można się spodziewać właśnie w stolicy Rumunii - Bukareszcie.

Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels


Starannie selekcjonujemy obiekty i negocjujemy warunki. Najważniejszym celem, jaki sieć stawia sobie na najbliższe miesiące i lata, jest pozyskanie hoteli w Krakowie i Wrocławiu, wyjście poza granice kraju oraz debiut Focus Hotels na giełdzie. Pierwszych inwestycji sieci za granicą spodziewać się można w stolicy Rumunii - Bukareszcie. Inwestorom proponujemy dzierżawę na atrakcyjnych warunkach - zapewniamy m.in. gwarantowany czynsz i gwarancję zwrotu z inwestycji. Ten model cieszy się coraz większym zainteresowaniem i będziemy go rozwijać – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu Focus Hotels.

Należąca do Grupy Kapitałowej Immobile, polska sieć Focus Hotels w pierwszym półroczu tego roku zanotowała wzrost przychodów o 32% w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku. Wzrost ten spowodowany jest przede wszystkim otwarciem nowego czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Gdańsk w czerwcu 2016 roku, oraz przejęciem od kwietnia 2017 roku czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy.

Celem strategicznym sieci jest powiększanie grupy obiektów poprzez pozyskiwanie w skali roku od dwóch do czterech nowych obiektów hotelowych. I połowa 2017 roku była pod tym względem rekordowa – spółka podpisała trzy umowy dzierżawy na nowe projekty hotelowe oraz przejęła prowadzenie istniejącego obiektu. Jak podano w raporcie giełdowym podsumowującym I półrocze tego roku „w obszarze zainteresowania spółki nadal pozostają największe miasta Polski – Warszawa, Wrocław, Kraków, a także miasta mniejsze, mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów i Toruń. Równolegle do ekspansji w kraju prowadzone są działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami kraju – na rynkach rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim.
W lutym tego roku roku spółka podpisała umowę dzierżawy 4-gwiazdkowego hotelu w centrum Lublina. Jego otwarcie zaplanowano na październik 2018 roku. Obiekt prowadzony będzie pod marką Premium i zaoferuje gościom 75 pokoi oraz 400 m2 powierzchni konferencyjnej. W hotelu powstanie także restauracja, bar, sauna i siłownia.
W tym roku do sieci dołączył także zabytkowy hotel Pod Orłem w Budgoszczy, którego historia sięga początków XIX wieku. To jeden z pierwszych hoteli, jakie powstały w Bydgoszczy i architektoniczna ikona miasta. Obecnie odrestaurowany i nowoczesny obiekt posiada standard 4 gwiazdek. Oferuje gościom 75 pokoi, restaurację oraz 4 sale konferencyjne. W hotelu znajduje się także bar, siłownia i sauna.

W kwietniu 2017 roku zarząd spółki podpisał ponadto umowę dzierżawy na 4-gwiazdkowy obiekt w Warszawie, położony przy ul. Woronicza na Mokotowie. Projekt ten ma dla Focus Hotels strategiczne znaczenie – warszawski rynek hotelowy jest kluczowy ze względu na rozpoznawalność marki i siłę sprzedażową całej sieci. Jednocześnie będzie to nie tylko pierwszy hotel w stolicy, ale także dotychczas największy obiekt Focus. Do dyspozycji oddanych zostanie 238 pokoi na 12 piętrach oraz podziemny parking na 147 miejsc postojowych. W hotelu znajdzie się także restauracja, bar oraz sauna i siłownia. Łączna powierzchnia zaplecza konferencyjnego wynosić będzie ok. 1700 m2, a największa sala pomieści do 800 osób. Finalizację inwestycji zaplanowano na rok 2020.
Kolejnym obiektem pozyskanym w tym rokujest hotel w Poznaniu. Focus Hotel Poznań powstanie przy ulicy Serafitek w Poznaniu, tuż obok terenów zielonych Parku Kurpińskiego. Obiekt dołączy do rodziny hoteli 3-gwiazdkowych i zaoferuje gościom 94 pokoje, w tym pokoje w standardzie premium. W obiekcie znajdzie się także zaplecze konferencyjne, restauracja, bar, sauna i siłownia oraz parking podziemny. Otwarcie hotelu zaplanowano na II kwartał 2018 roku.
Średnie obłożenie w hotelach Focus w I półroczu tego roku wyniosło 59,5% (przy 63,3% w analogicznym okresie roku ub.), ADR wyniósł 164,17 zł (148,31 zł w roku ubiegłym) i RevPAR 97,68 zł (93,88 zł w roku ubiegłym).

Focus Hotels S.A. to sieć hoteli biznesowych w Polsce należących do Grupy Kapitałowej Immobile. Obiekty należą do klasy ekonomicznej i aktualnie w skład sieci wchodzą hotele w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie oraz Inowrocławiu.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Czy polskie hotelarstwo może poradzić sobie bez pracowników ze Wschodu?

Najniższy poziom stopy bezrobocia w kraju spowodował, że niemal wszystkie hotele w Polsce muszą zatrudniać pracowników ze Wschodu. W najnowszym „Hotelarzu” przedstawiamy procedury, koszty, możliwości (...)

Dwie konferencje 2017 za nami

POD PATRONATEM HOTELARZA W dniach 26-27 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz 9-10 listopada w Warszawie w Multikinie w Złotych Tarasach odbyła się największa (...)

CAD podpisuje umowę z IHG w obecności wicepremiera

W obecności Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i ministra rozwoju, Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development oraz David Kellett, wiceprezes ds. rozwoju i analizy inwestycji w (...)

Małgorzata Morek z Orbisu do Hiltona

Małgorzata Morek po 20 latach spędzonych w Grupie Orbis, dołączyła do zespołu Hilton jako dyrektor ds. rozwoju odpowiedzialna za obszar Polski i Europy Wschodniej. Drugą (...)

Katowicki hotel Best Western Premier Forum zmienia markę na Park Inn by Radisson

Sieć Carlson Rezidor sfinalizowała proces podpisywania umowy dotyczącej otwarcia trzeciego hotelu Park Inn by Radisson w Polsce. W pierwszym kwartale przyszłego roku zadebiutuje pod tą (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA