Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Orbis sprzedał z dużym zyskiem hotel Sofitel Budapest Chain Bridge

Orbis sprzedał z dużym zyskiem hotel Sofitel Budapest Chain Bridge


Grupa Hotelowa Orbis podpisała z grupą Starwood Capital umowę sprzedaży za 75 mln euro hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge, uzgadniając jednocześnie zwrotną umowę zarządzania hotelem. Hotel stał się własnością Orbisu w czerwcu tego roku, a wartość transakcji wyniosła wówczas 44 mln euro.


W ramach transakcji, która zostanie zakończona po jej zatwierdzeniu przez KE ds Konkurencji, grupa Starwood Capital nabędzie hotel położony w Budapeszcie. Sofitel Budapest Chain Bridge będzie nadal zarządzany przez Orbis pod marką „Sofitel”, w ramach długoterminowej umowy o zarządzanie zawartej na początkowy okres 30 lat. Umowa przewiduje, że hotel Sofitel Budapest Chain Bridge zostanie odnowiony i poddany gruntownej modernizacji w celu dostosowania tego słynnego obiektu do nowoczesnych wymogów luksusowej marki Sofitel.

- Jesteśmy zadowoleni z zawarcia tej transakcji z grupą Starwood Capital - międzynarodową  firmą inwestycyjną. Transakcja ta otwiera partnerstwo do dalszej potencjalnej współpracy w przyszłości. Zgodnie ze strategią rozwoju Grupy Hotelowej Orbis, celem sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge i zawarcia umowy zwrotnej o zarządzanie hotelem jest pozyskanie finansowania na potrzeby dalszego rozwoju Grupy Orbis w regionie oraz zwiększenie zwrotu z zainwestowanego kapitału i wzmocnienie w ten sposób naszego zrównoważonego wzrostu. – podkreślił Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Hotelowej Orbis.

„Cieszymy się, że możemy nabyć ten charakterystyczny europejski hotel na rozwijającym się rynku, jednocześnie współpracując z AccorHotels i Orbis." - powiedział Keith Evans, wiceprezes European Hotels w Starwood Capital Group. "Dzięki swojej pierwszorzędnej lokalizacji i dobrym wynikom operacyjnym hotel ma duży potencjał. Z niecierpliwością oczekujemy na inwestycje w tę nieruchomość i możliwość wykorzystania wiedzy i doświadczenia Starwood Capital Group, by zrealizować planowany wzrost, razem z naszymi partnerami w AccorHotels i Orbis."

Sofitel Budapest Chain Bridge to luksusowy hotel, który działa pod marką należącą do  AccorHotels. Sofitel to marka hoteli łączących lokalną kulturę z francuską sztuką życia, tworząc w ten sposób wspaniałą atmosferę dla międzynarodowych podróżnych poszukujących elegancji i wyjątkowych  doznań. Doskonała lokalizacja nad Dunajem w centralnej dzielnicy  Budapesztu,  wspaniały widok na słynny Most Łańcuchowy, luksusowe spa z basenem, wyśmienita francusko-węgierska restauracja z pokazową kuchnią i stylowym barem oraz spersonalizowany serwis „cousu-main” sprawiają, że o Sofitelu Chain Bridge często mówi się „kultowy”.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowa dyrektor ibis Styles Gniezno

Dyrektorem ibisa Styles Gniezno została Monika Pawlik, która od czerwca pracowała jako manager gastronomii tego hotelu. Wcześniej przez 13 lat związana była z gastronomią Pałacu (...)

Praktycznie o revenue management w Akademii Hotelarza

Praktyczne zastosowanie „Revenue management”, czyli maksymalizacja przychodów w hotelu, było tematem kolejnego ze szkoleń Akademii Hotelarza, które odbyło się w ostatni 7 grudnia w hotelu (...)

Budimex wybuduje hotel w Uniejowie za ponad 65 mln zł

Budimex został wybrany generalnym wykonawcą Aparthotelu Uniejów (ostatecznie obiekt ma zostać skategoryzowany na 4-gwiazdki). Łączna wartość inwestycji to 65 mln 128 tys. zł, a budowa (...)

Z Marriotta w Sopocie do Hamptona by Hilton Gdańsk Lotnisko

Kamil Lipski, przez ostatnie 6 lat dyrektor sprzedaży w hotelu Sopot Marriott Resort&Spa (funkcjonującego wcześniej pod nazwą Mera Spa Hotel), objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego (...)

Michał Całka na czele Holiday Inn Dąbrowa Górnicza

Michał Całka został dyrektorem generalnym hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Zastąpił Macieja Kaczmarczyka, który został dyrektorem ds. rozwoju i inwestycji w tej samej spółce (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA