W Krynicy-Zdroju planowany jest kompleks hotelowy z 400 pokojami i aquaparkiem   INWESTYCJE

W miejscu byłego ośrodka Gromada w Krynicy-Zdrju planowany jest duży kompleks hotelowy z 400 pokojami i aquaparkiem na 1,5 tys. osób. Inwestorem jest spółka Aqua Krynica z Krakowa, należąca do grupy kapitałowej Semaco, która wywodzi się z branży przemysłu włókienniczego, a obecnie działa też na rynku nieruchomości. Według wstępnych szacunków koszt inwestycji wynosił będzie ok. 200 mln zł.

Inwestor przedstawił już szczegółowe plany budowy aquaparku wraz z zapleczem hotelowym na ośmiohektarowej działce położonej częściowo na stoku, kupionej pod koniec ub.r. Kompleks składać ma się z budynku hotelowego oraz kilku apartamentowych i stanowiącego centralną część aquaparku. – Zdecydowaliśmy się projektowo na zlokalizowanie części hotelowej w górnej części działki, a basenowej, jako parku, w dolnej. Goście hotelowi mieliby widok na dach, ale dzięki ukształtowaniu terenu można go trochę schować i zbudować na nim całoroczny stok narciarski – powiedział „Gazecie Krakowskiej” projektant kompleksu, architekt Mariusz Szczuraszek z Ostrowa Wielkopolskiego, który ma w swoim portfolio m.in. projekty aquaparków Fala w Parku Śląskim w Chorzowie, Termy w Tarnowie Podgórnym koło Poznania i w Częstochowie.

Kiedy kompleks zostanie otwarty?   Realnie jest to możliwe za trzy lata. Praktycznie zobaczymy, może to być też pięć lat. Są to terminy niezależne w dużej mierze od samego inwestora, ale w naszym interesie jest, aby było to jak najszybciej – powiedział Michał Tokarz ze spółki Aqua Krynica. Jak podkreśla burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba w mediach społecznościowych miasta, Aqua Resort „to poważny inwestor, który zainwestował już kilkanaście milionów złotych, żeby w ogóle ten grunt kupić. My oczywiście deklarujemy pełną współpracę i pomoc w procesie uzgadniania w procesie projektowym. Po to też budujemy m.in. parking na 400 miejsc”. I dodaje: „inwestor, mimo że dokonał finalnego zakupu terenu dopiero w grudniu 2023 r., to już od dłuższego czasu pracował nad koncepcją budowy kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Dolinie Czarnego Potoku. Potwierdza to tylko jego determinację do zrealizowania tej strategicznej inwestycji”.

Spółka Aqua Krynica należy do właścicieli grupy Semaco, która rozpoczęła działalność na przełomie lat 80. i 90. od produkcji maszyn dla przemysłu szwalniczego (nazwa firmy jest skrótem od Sewing Machines Company). W 2000 r. stworzono firmę deweloperską Semaco Invest Group, która zrealizowała kilkanaście inwestycji w Krakowie z ponad 1,5 tys. mieszkań. W 2018 r. powstało biuro nieruchomości Semaco Real Estate. Grupa zainwestowała też kilka lat temu w turystykę, tworząc firmę Semaco Home & Tourist, która oferuje pod marką New Campsite domy mobilne w czterech miejscowościach we Włoszech na terenach kempingowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *