Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Duży wzrost przychodów Focus Hotels po III kwartale tego roku

Duży wzrost przychodów Focus Hotels po III kwartale tego roku


Grupa kapitałowa Immobile, właściciel sieci Focus Hotels ogłosiła wyniki uzyskane w III kwartale tego roku. Przychody netto ze sprzedaży w segmencie hotelarstwo za okres styczeń – wrzesień 2017 roku wyniosły łącznie 33,1 mln zł. w analogicznym okresie roku ubiegłego wyniosły łącznie 26,2 mln zł, co oznacza wzrost o 6,9 mln PLN vs. pierwsze trzy kwartały 2016 roku (+26,3%).
Wzrost ten spowodowany jest przede wszystkim dwoma czynnikami:  otwarciem nowego czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Gdańsk w czerwcu 2016 roku, oraz przejęciem od kwietnia 2017 roku czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy.

Dane te dotyczą ośmiu hoteli działających pod marką Focus Hotels zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie oraz Inowrocławiu o łącznej liczbie 726 pokoi.

Średnie obłożenie hoteli sieci po III kwartałach tego roku wynosi 64,1%, (-3,3 p.p. względem roku ubiegłego), ADR wyniósł 171,8 zł (+14,4 zł względem roku ubiegłego), a RevPAR 110,1 zł (+4 zł względem roku ubiegłego).

Jak podano w komunikacie celem strategicznym spółki jest konsekwentne powiększanie sieci poprzez pozyskiwanie w skali roku od dwóch do czterech nowych obiektów hotelowych. W obszarze jej zainteresowania nadal pozostają największe miasta Polski – Warszawa, Wrocław, Kraków, a także miasta mniejsze, mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów i Toruń. Równolegle do ekspansji w kraju prowadzone są działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami kraju – na rynkach rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim.

Z początkiem września tego roku spółka otworzyła swoje biuro w Bukareszcie, którego zadaniem jest rozwój sieci hotelowej w Rumunii poprzez zakup oraz dzierżawę hoteli. W listopadzie 2017 zakończył się proces inkorporacji rumuńskiej spółki zależnej wobec Focus Hotels S.A., w ramach której będą prowadzone działania mające na celu pozyskanie projektów hotelowych w Rumunii.

W chwili obecnej trwają prace budowlane oraz wykończeniowe związane z zaplanowanymi na rok 2018 otwarciami hoteli Focus w Sopocie – otwarcie w kwietniu 2018 roku, Poznaniu – otwarcie w czerwcu 2018 roku oraz Lublinie – otwarcie w grudniu 2018 roku.

Plany spółki przewidują również zamknięcie hotelu na ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy (dwie gwiazdki, 36 pokoi) i jednoczesne otwarcie 3-gwiazdkowego hotelu w atrakcyjnej lokalizacji w ramach posiadanej nieruchomości na ul. Bernardyńskiej (trzy gwiazdki, ok. 100 pokoi)

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowa dyrektor ibis Styles Gniezno

Dyrektorem ibisa Styles Gniezno została Monika Pawlik, która od czerwca pracowała jako manager gastronomii tego hotelu. Wcześniej przez 13 lat związana była z gastronomią Pałacu (...)

Praktycznie o revenue management w Akademii Hotelarza

Praktyczne zastosowanie „Revenue management”, czyli maksymalizacja przychodów w hotelu, było tematem kolejnego ze szkoleń Akademii Hotelarza, które odbyło się w ostatni 7 grudnia w hotelu (...)

Budimex wybuduje hotel w Uniejowie za ponad 65 mln zł

Budimex został wybrany generalnym wykonawcą Aparthotelu Uniejów (ostatecznie obiekt ma zostać skategoryzowany na 4-gwiazdki). Łączna wartość inwestycji to 65 mln 128 tys. zł, a budowa (...)

Z Marriotta w Sopocie do Hamptona by Hilton Gdańsk Lotnisko

Kamil Lipski, przez ostatnie 6 lat dyrektor sprzedaży w hotelu Sopot Marriott Resort&Spa (funkcjonującego wcześniej pod nazwą Mera Spa Hotel), objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego (...)

Michał Całka na czele Holiday Inn Dąbrowa Górnicza

Michał Całka został dyrektorem generalnym hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Zastąpił Macieja Kaczmarczyka, który został dyrektorem ds. rozwoju i inwestycji w tej samej spółce (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA