Novotel Garden Gallery oraz Galeria Sztuki TAB zapraszają na wystawę malarstwa Waldemara Borowskiego „OBECNOŚĆ – PRESENCE”

„OBECNOŚĆ - PRESENCE” to tytuł indywidualnej wystawy malarstwa młodego artysty Waldemara Borowskiego. Wystawa jest prezentowana w Novotel Garden Gallery od połowy czerwca do 30 sierpnia. Obrazy Borowskiego to spotkanie z magicznymi i ezoterycznymi światami, które wkraczają w naszą realną przestrzeń. Jego twórczość to manifestacja indywidualności malarza, którego inspirują baśnie, new age, a także współczesne teorie naukowe i dziedzictwo XX-wiecznej sztuki z komiksem i pop-artem.

 

Sztuka Waldemara Borowskiego to swoista surrealistyczna wizja świata i człowieka XXI wieku, eksponująca sny i formy kosmologiczne, architektoniczne, biologiczne i anatomiczne w niezwykle wyrafinowany i dopracowany warsztatowo sposób. Obrazy Borowskiego pokazane we foyer hotelu Novotel Warszawa Airport zaskakują, a jednocześnie budzą silne emocje i refleksje u widzów. Tytuł wystawy „Obecność - Presence” nawiązuje do tematyki istnienia światów, istot i wymiarów równoległych do naszej rzeczywiści, które ujawnia i pokazuje artysta.

„Moją twórczość ożywia i spaja ezoteryka, widziana poprzez pryzmat cywilizowanego człowieka XXI wieku. Pociąga mnie zarówno ta teoretyczna - obecna w baśniach ale i praktyczna, jak np. feng shui czy świadomy sen. Sny często goszczą na moich płótnach. Interesuję się też najnowszymi teoriami pojmowania wszechświata i fizyką kwantową” – mówi Waldemar Borowski. „Nieodłączną częścią każdej pracy jest przemyślany tytuł, który dopełnia całość i pomaga w interpretacji. Staram się tworzyć sztukę świadomą, inspirować widza do myślenia, relaksu, refleksji, czasem rozśmieszyć. Obraz jest niczym przekaz do czytania – skierowany do wszystkich tych, którzy będą chcieli się wczuć i wmyślić w jego treści”.

Novotel Warszawa Airport konsekwentnie już kolejny sezon pokazuje prace współczesnych artystów i promuje polską sztukę. W maju w Novotel Garden Gallery została otwarta II wystawa rzeźby plenerowej, na której obecne są prace m.in. Magdaleny Abakanowicz i Zbigniewa Maleszewskiego.  W hotelu we współpracy z Galerią TAB od lat organizowane są wernisaże i wystawy uznanych artystów: Jarosława Luterackiego, Grzegorza Piecyka, Mariusza Zdybała i Moniki Dąbkowskiej. Ponadto odbyły się dwie edycje wystawy poplenerowej „Aviator”, prezentacja artystycznej fotografii portretowej „Gwiazdozbiór” Jerzego Kośnika, wystawa i aukcja charytatywna „Artyści dla Adasia”. Novotel Garden Gallery to miejsce otwarte dla artystów, a dzięki pasji i osobistemu zaangażowaniu Aleksandra Pietyry, Dyrektora Novotel Warszawa Airport i jego zespołu współczesna polska sztuka znalazła dobre miejsce ekspozycji we wnętrzach hotelu.  Novotel Garden Gallery w Warszawie przy ulicy 1-go Sierpnia 1 to ważne miejsce na artystycznej mapie stolicy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *