Radisson Blu Kraków – pomoc dla uchodźców z Libii

Radisson Blu Hotel Kraków, tak samo jak cała Grupa Rezidor, włącza się w kampanię pomocy setkom tysięcy libijskim uchodźcom, przebywającym na terenie Egiptu i Tunezji. W czerwcu i w lipcu krakowski hotel przeprowadzi akcję, która jest odpowiedzią na apel Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.


Wojna domowa w Libii i związane z nią działania zbrojne zmusiły ponad 70% ludności tego kraju do opuszczenia własnych domów. Ponad milion z nich konflikt i przemoc zmusiły do ucieczki poza granice państwa. Jak wynika z czerwcowego raportu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, aż 800 000 Libijczyków udało się do sąsiednich krajów – Egiptu i Tunezji. Tutaj przebywają w trudnych warunkach na terenie obozów dla uchodźców, mając przy sobie jedynie to, co udało im się w pośpiechu zabrać z domu. Całe rodziny przebyły tutaj trudną drogę doświadczając wielu osobistych tragedii.


António Guterres, sprawujący obecnie funkcję Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, apeluje do ludzi dobrej woli i różnych instytucji na całym świecie o pomoc.
„Wojna domowa to ogromna tragedia. Dla setek tysięcy ludzi w obozach dla uchodźców, zaspokojenie nawet najprostszych potrzeb – jak jedzenie, prowizoryczny dach nad głową, czy ubranie – graniczy z cudem. Zdobycie ciepłego koca, czy naczyń do gotowania to szczyt marzeń – mówi Nino D. Rosenlund, dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie. „Każda pomoc jest na wagę złota, dlatego pomagamy i chcemy do akcji włączyć naszych gości” – dodaje Rosenlund.


Ofiarom wojny domowej w Libii można pomóc dokonując wpłaty poprzez stronę http://www.rezidor.com/cs/Satellite/Page/Rezidor/Page/defaultRezidor/1305557929012/en/


Każda kwota się liczy. Koszt najbardziej potrzebnych rzeczy to:
Wpłata 40 $ - czyli 115 PLN – to kwota jak wystarczy na zakup 10 ciepłych kocy.
Wpłata 100 $ - czyli 280 PLN – wystarczy na zakup niezbędnego zestawu składającego się z koca, materaca, zestawu do gotowania, kuchenki i mydła.
Wpłata 200 $ - czyli 560 PLN – to koszt zakupu namiotu dla całej rodziny, dostosowanego do warunków klimatycznych i pogodowych.


Akcja pomocy uchodźcom z Libii przebywającym w obozach na terenie Tunezji i Egiptu, będzie prowadzona w hotelu Radisson Blu w Krakowie do końca lipca.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Radisson Blu Kraków – pomoc dla uchodźców z Libii

  1. czerwcowe wydanie miesięcznika jest już w drodze do naszych prenumeratorów i salonów EMPIK.
    Na stronie internetowej wydanie pojawi się na początku przyszłego tygodnia.

    Redakcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *