Restauracja La Rotisserie w Mamaison Hotel Le Regina Warsaw na liście najlepszych restauracji w regionie

5 czerwca 2011, podczas ceremonii zamknięcia “Dining Guide Food Show”  w Budapeszcie, ogłoszono po raz pierwszy listę 10 Najlepszych Restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. La Rotisserie jest jedyną polską restauracją na tej prestiżowej liście.

Cieszący się największym uznaniem na Węgrzech magazyn o turystyce kulinarnej, Dining Guide, opublikował po raz pierwszy ranking restauracji w Europie Środowko-Wschodniej, które będą walczyć o nagrodę CEEfood (Central and Eastern Europe Food). Celem organizatorów jest ustanowienie dorocznej tradycji wręczania statuetek najlepszym restauracjom w regionie, na wzór 7th Hungarian TOP 10.

W dwufazowym konkursie wzięły udział restauracje z dziesięciu państw: Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Polska, Węgry, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia oraz Turcja. W pierwszej fazie eksperci nominowali najlepsze restauracje ze swojego kraju, które następnie zostały poddane dogłębnej ocenie i testom przez międzynarodowe jury CEEfood.
CEEfood jest całkowicie niezależną organizacją, której jury anonimowo odwiedza restauracje, testuje je i płaci za wszystkie posiłki. Aby wziąć udział w konkursie restauracja nie musi spełniać żadnych szczególnych wymogów, sprzedawać konkretnych produktów, ani też przedstawić długiej historii swojej działalności lub listy wcześniej zdobytych nagród.


“Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w tak szacownym gronie tego prestiżowego konkursu, wśród innych wybitnych restauracji z naszego regionu. Cieszy mnie, że jury kierowało się kryteriami, które
na co dzień towarzyszą nam w La Rotisserie - mówi Paweł Oszczyk, Shef Kuchni Restauracji La Rotisserie
w Mamaison Hotel Le Regina Warsaw.


W dziesięciostopniowej skali oceniane były między innymi również: technologia, atmosfera w restauracji, prezentacja. Zwycięzca CEEfood zostanie ogłoszony pod koniec roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *