Zmiana warunków przedwstępnej umowy sprzedaży hotelu Francuski

Po podpisaniu w dniu 6 lipca 2011 roku, przedwstępnej umowy sprzedaży hotelu Francuski w Krakowie, zgodnie z którą nabywcą  jest firma EMIR 19 Sp. z o.o. za cenę 20 mln zł netto, w dniu 8 lipca 2011 roku wpłynęła dodatkowa oferta, złożona w porozumieniu z kupującym tj. EMIR 19 Sp. z o.o., od notowanej na GPW spółki Alterco S.A. W następstwie przyjęcia oferty 8 lipca 2011 roku podpisano aneks zmieniający warunki przedwstępnej umowy sprzedaży hotelu Francuski. W przypadku dojścia do skutku umowy przyrzeczonej firma Alterco S.A. będzie współwłaścicielem hotelu (2,4 % udział). Aktualna cena nabycia to 20,5 mln złotych.

Orbis planuje zakończenie działalności hotelowej 23 września 2011 roku, a umowa przyrzeczona zostanie zawarta w dniu 26 września 2011 roku. Przekazanie nieruchomości nabywcy nastąpi w dniu 30 września 2011 roku.

Zawarta umowa sprzedaży jest wynikiem realizacji strategii Orbis S.A., mającej na celu restrukturyzację portfela nieruchomości. Jednym z kluczowych elementów strategii jest koncentracja działalności spółki na zarządzaniu średnimi i dużymi obiektami hotelowymi. Hotel Francuski  to obiekt mały (42 pokoje). Budynek hotelu przestał także odpowiadać wymogom jakościowym przewidzianym dla hoteli Grupy Orbis. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną zainwestowane m.in. w rozwój hoteli ekonomicznych, w tym na dokończenie trwającej budowy nowych obiektów, zlokalizowanych na strategicznych dla Orbis S.A. rynkach, takich jak np. Warszawa i Kraków.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *