Pierwsze w Polsce tematyczne hotele w parku Adventure World Warsaw

Już wiosną 2014 roku w Grodzisku Mazowieckim powstanie największy w Europie środkowo-wschodniej park rozrywki. Adventure World Warsaw zaoferuje odwiedzającym nie tylko ekscytujące atrakcje. Na jego terenie w pierwszym etapie inwestycji zbudowane zostaną dwa hotele tematyczne, które będą pierwszymi tego typu obiektami w Polsce.

Na terenie parku Adventure World Warsaw w Grodzisku w pierwszym etapie powstaną dwa hotele – Aqua Hotel oraz Grand Resort Hotel, łącznie oferujące 800 pokoi o zróżnicowanym standardzie. Możliwość noclegu na terenie parku to realizacja koncepcji destination park, zgodnie z którą inwestycja ma przyciągać gości na dłużej niż jeden dzień. Do pobytu zachęcać ma różnorodność i liczba atrakcji, którą oferować będzie Adventure World Warsaw. Jednak same hotele dostarczać będą gościom niezwykłych wrażeń dzięki tematyzacji – dopasowaniu wystroju i wyglądu zewnętrznego budynków do klimatu i koncepcji parku. 

Hotele tematyczne to obiekty standardowo występujące w zagranicznych parkach rozrywki – mówi Sebastian Barbasiewicz, członek Zarządu Las Palm, spółki powołanej do realizacji inwestycji Adventure World Warsaw. ­– My zaprezentujemy pierwsze na tak dużą skalę obiekty tematyczne w Polsce, z czego jesteśmy bardzo dumni ­ - dodaje Barbasiewicz.

Pierwszy z dwóch obiektów, trzygwiazdkowy Aqua Hotel, stworzony będzie z myślą o rodzinach z dziećmi, szukających komfortowego i atrakcyjnego cenowo noclegu. Aqua Hotel będzie w stanie pomieścić nawet 1640 osób w 410 czteroosobowych pokojach. - Najważniejszą zaletą tego hotelu będzie bezpośrednie połączenie z parkiem wodnym. Goście, którzy będą chcieli skorzystać z wodnych atrakcji, nie będą musieli wychodzić z budynku – mówi Sebastian Barbasiewicz.

Odwiedzający park będą mogli także wybrać bardziej luksusowy Grand Resort Hotel. Będzie on połączony z parkiem tematycznym oraz strefą zimową (tzw. Winter Zone), czyli zadaszoną częścią parku, w której atrakcje będą dostępne dla gości przez cały rok, niezależnie od pogody. W Grand Resort Hotel znajdziemy 321 pokoi, w tym 230 pokoi 4-osobowych, 63 pokoje 2-osobowe oraz 28 luksusowych apartamentów typu executive suite. Łącznie hotel będzie mógł pomieścić 1102 osoby.

Dzięki stylistyce wnętrz i budynków nawiązującej do atrakcji dostępnych w parku, pobyt w hotelu stanie się przeżyciem samym w sobie  - mówi Sebastian Barbasiewicz. Podobne obiekty można dziś znaleźć za granicą, między innymi w parkach Alton Towers, Efteling, Europa Park, czy Disneyland. Z niezwykłych, tematycznych hoteli znane jest także Las Vegas w USA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *