Coraz więcej hoteli oferuje piętra tylko dla kobiet

Badanie grupy skupiającej najbardziej wpływowe duńskie kobiety podróżujące w interesach wykazało, że ponad połowa z nich zadeklarowała chęć wynajęcia pokoju na piętrze zarezerwowanym wyłącznie dla kobiet.

Swój wybór panie uzasadniały większym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu w pokoju dostosowanym do kobiecych potrzeb.  Poza tym wiedza, że poprzednim lokatorem pokoju również była kobieta, pozwoliłaby im poczuć się w nim bardziej  higienicznie.

Z danych tych skorzystał otwarty w maju tego roku hotel Bella Donna w Danii. Hotel oferuje wszystkim paniom bezpieczny dostęp do piętra przeznaczonego wyłącznie dla nich. Za dodatkową opłatą wynoszącą około 55 dolarów w hotelowych pokojach znajdą one większy prysznic, większe ręczniki kąpielowe, suszarki do włosów z technologią jonową,  lustro kosmetyczne z powiększeniem i podświetleniem LED, duże lustro w garderobie zapewniające odbicie z przodu i z tyłu, lepszej jakości kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, jendorazowe przyrządy do manicure i maszynki do golenia, antyalergiczne kołdry, dodatkowe wieszaki na spódnice i sukienki, żelazko i deskę do prasowania, magazyny kobiece,  świeże kwiaty, minibar zaopatrzony w koktajle, wodę, wino, szampana i ... dobrej jakości czekoladę.

Naumi Hotel w Singapurze, Premier Hotel w Nowym Jorku czy Crowne Plaza w Waszyngtonie również są w gronie hoteli oferujących piętra zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem kobiecych potrzeb, a 180-pokojowy Court Hotel w Gruzji od dwóch lat oferuje 18 pokoi wyłącznie dla kobiet bez żadnych  dodatkowych opłat.

"Pokoje zdecydowanie nie są różowe" - powiedziała dyrektor generalna Court Hotel - Lisa Jackson. "Ale wygląda na to, że paniom podobają się nasze udogodnienia w pokojach, takie jak żelazka, lokówki, awaryjny zestaw pończoch oraz inne przybory, których zapomniały zabrać z domu." Poza tym pokoje wyposażone są również w matę do jogi, dodatkowe przbybory toaletowe,  wieszaki wyściełane satyną oraz magazyny mody.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Coraz więcej hoteli oferuje piętra tylko dla kobiet

  1. jako hotelowego gościa zawsze dziwił mnie brak desek do prasowania i żelazka w pokojach. To powinien być standard, obowiązkowa rzecz w każdym pokoju – niezależnie od tego czy to hotel męski czy żeński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *