Z pałacu i stajni do Ery Wodnika. Pałac Odrowążów Manor House

W zabytkowym zespole pałacowo-parkowym Pałac Odrowążów Manor House w Chlewiskach (woj. mazowieckie) znaleźć można jedyne w Polsce: pokoje Ofuro SPA z wannami-beczkami o pojemności 300 l, Witalną Wioskę SPA – kompleks odnowy na świeżym powietrzu o słowiańskim charakterze czy basen Ery Wodnika z bezchlorową technologią uzdatniania wody.
Kompleks Manor House to Pałac Odrowążów z XVI wieku (jego prapoczątki sięgają 1135 roku i Piotra Dunina herbu Łabędź), XIX-wieczne Stajnie Platera, Termy Zamkowe oraz nowo wybudowana Oranżeria Pałacowa z Basenem Nowej Ery. Usytuowany jest na terenie 10-hektarowego parku ze starodrzewem i dwoma zarybionymi stawami. Od 1999 roku właścicielem wpisanego do Rejestru Zabytków zespołu pałacowo-parkowego jest spółka Manor House, która od tego czasu nieprzerwanie inwestuje i powiększa jego bazę noclegową, gastronomiczną i konferencyjną. W 2007 roku został wybudowany budynek Term Zamkowych, w którym usytuowano pokoje hotelowe o charakterze SPA, kompleks SPA zwany Łaźniami Rzymskimi oraz Studio Odnowy z gabinetami zabiegowymi. To tu znajdują się jedyne w Polsce pokoje Ofuro SPA z głębokimi wannami w kształcie beczki do rytualnych kąpieli w japońskim stylu. Wszystkie pokoje i apartamenty w historycznych wnętrzach zostały indywidualnie zaprojektowane. W każdym pokoju goście korzystają z odnowy biologicznej według specjalnie opracowanego Programu Wellness, zgodnie z którym korzysta się z masażerów stóp, głowy, dłoni, palców, z leczniczej soli do kąpieli, olejków, balsamów do ciała, jonizującej lampy solnej, poduszek z łuską gryczaną dla zdrowego snu i muzykoterapii.

 

Pałac Odrowążów
Manor House
Miasto: Chlewiska koło Szydłowca
Liczba pokoi: 62 / Liczba miejsc
noclegowych: 114
Liczba lokali gastronomicznych: 6 Liczba
miejsc gastronomicznych: 480
Liczba sal konferencyjnych: 11
Liczba miejsc w salach konferencyjnych: 740
Liczba zatrudnionych: 50
SPA: Pięć Kluczy do Holistycznej
Metamorfozy: * Studio Odnowy * Łaźnie
Rzymskie (z Basenem Ery Wodnika) *
Witalna Wioska * Pokoje Ofuro SPA * Ogród
Medytacji
Data otwarcia obiektu :marzec 2000


 

Ponadto na terenie zabytkowego parku przypałacowego powstała Witalna Wioska SPA – kompleks odnowy biologicznej na świeżym powietrzu o słowiańskim charakterze, składający się z dziewięciu chat krytych osikowymi wiórami, m.in. Chaty Solnej, Ruskiej Bani, Sauny Fińskiej, Sauny Świetlnej, Beczki Polskiej itp. W 2009 roku zaadaptowano sąsiadujące z posiadłością budynki gospodarcze na profesjonalną stajnię dla koni, przy której wybudowano krytą ujeżdżalnię o powierzchni 800 mkw.

 Stajnia posiada 15 boksów, piętrową siodlarnię, paszarnię oraz myjkę dla koni. W lipcu tego roku zakończyła się budowa czwartego obiektu: Oranżerii Pałacowej z Basenem Ery Wodnika. Na zewnątrz nowy budynek o przeszklonej konstrukcji komponuje się z już istniejącymi obiektami Stajni Platera i Termami Zamkowymi oraz z otaczającym ją zabytkowym parkiem. Całość uzupełniają fontanny i liczne nasadzenia wokół tarasu basenowego, które płynnie łączą się z Ogrodem Medytacji. Centralnym punktem Oranżerii jest wyspa otoczona ze wszystkich stron rwąca rzeką, na której monumentalne kariatydy – podpory architektoniczne w formie kobiecej postaci, wznoszą dłonie do nieba, a w pogodnie dni kąpią się w promieniach słońca spływających na nie z przeszklonej kopuły.

 Basen Ery Wodnika to innowacyjny basen wykorzystujący bezchlorową technologię uzdatniania wody opartą na nadtlenku wodoru stabilizowanym jonami srebra, w wyniku której nie ulatniają się żadne szkodliwe związki chemiczne, a jedynie tlen i woda. Krystalicznie czysta woda z jonami srebra nie wywołuje żadnych alergii, natomiast chroni i pielęgnuje skórę. Basen z rwącą rzeką oraz z licznymi atrakcjami wodnymi: gejzerami, masującymi leżankami i siedziskami, masażerami karku i kręgosłupa, jacuzzi itp., uzupełnienia ofertę odnowy biologicznej w obiekcie. Na etapie projektowania są już trzy nowe inwestycje: podziemne łaźnie zamkowe z basenem, gabinetami odnowy biologicznej, nowe pokoje i sale konferencyjne w sąsiadującym ze Stajnią Platera budynku zwanym Rządcówką oraz apartamenty na poddaszu Pałacu Odrowążów z własnymi węzłami SPA.

  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *