Design, który wzbudza emocje: Hotel RAMKA

Hotel Ramka to miejsce zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami designu i nowoczesnymi rozwiązaniami ekologicznymi. Wyróżnia się, zarówno bryłą architektoniczną, jak i wyjątkowo nowoczesnym wnętrzem, wykorzystującym elementy, określane przez projektantów obiektu, jako cyber barokowe.


Niestandardowe podejście do tematu urządzenia hotelu, zrobienie wszystkiego dokładnie na odwrót w porównaniu do hoteli sieciowych, indywidualizm w każdym calu – tak brzmi przesłanie nowego designerskiego hotelu w Poznaniu oferującego 26 pokoi.

 Twórcy hotelu wyszli z założenia że design musi wzbudzać emocje, nawet jeśli u niektórych będą to początkowo emicje negatywne (nie każdemu muszą się podobać np. betonowe surowe sufity w pokojach, czy czarne płyty lub złota ostentacyjna skóra na ścianach). Uznano jednak, że w pokoju hotelowym nikt nie mieszka na stałe, a dzięki mocno odmiennej stylistyce w porównaniu z klasycznym urządzeniem pokoi, gość może doświadczyć odmiennych wrażeń niż u siebie w domu lub w sieciowym hotelu. Takie doświadczenie daje mu możliwość przekonania się, jak czułby się w takim awangardowym pomieszczeniu, którego nigdy nie miałby odwagi zaaranżować sam.

  

Ważnym elementem też jest to, aby design nie był stateczny, „martwy”. Dlatego zastosowano takie materiały jak stalowa mozaika na elewacji czy specjalne tapety, które kompletnie się zmieniają wraz z porą dnia i kątem padania światła Elewacja hotelu Ramka utworzona została z 50 tysięcy elementów złotej i chromowanej mozaiki ze stali kwasoodpornej, która mieni się futurystycznym światłem. We wnętrzach znaleźć mozna zabytkowe perełki meblarskie, które zostały starannie odnowione i nadają miejscu niepowtarzalny klimat. Właściciele spędzili długie miesiące na pchlich targach, aby znaleźć odpowiednie antyki.

  

Hotel Ramka

Miasto: Poznań
Kategoria przyznana: 3
Liczba pokoi: 26 / Liczba miejsc noclegowych: 52
Liczba lokali gastronomicznych: 1
SPA: Jacuzzi, prysznic z hydromasażem, mini sauna fińska oraz strefa wypoczynkowa z dużym 50 calowym telewizorem oraz wysokiej jakości sprzętem audio.
Liczba zatrudnionych: 7

 

Odrestaurowane stare meble uzupełniają nowoczesny układ pokoju, korytarze natomiast są wykończone w ultranowoczesnym czarnym szkle kontrastującym z surowymi betonowymi sufitami. Na dachu umieszczono restauracje z widokiem na Poznań z dużym 200 metrowym tarasem. Hotel Ramka jest też hotelem ekologicznym. Cały budynek, przy pełnym oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym pobiera tyle energii elektrycznej, co bezprzewodowy czajnik. Elewacja w 60 proc. zbudowana jest z trójwarstwowych szyb, które pozwalają na znaczne ograniczenie strat energii. Zastosowano również ekologiczne technologie ogrzewania, bazujące na odnawialnych źródłach energii. Woda podgrzewana jest przez kolektory słoneczne, co znacząco wpływa na bilans energetyczny budynku i chroni środowisko. Hotel częściowo pozyskuje energię z ognisk fotowoltaicznych. W części parkingowej posadzono rośliny przystosowane do egzystencji w miejscach całkowicie zaciemnionych. Hotel Ramka to pierwsze miejsce w Poznaniu, w którym można naładować samochód z napędem elektrycznym – całkowicie za darmo. Wszystkie rozwiązania proekologiczne powodują niższe koszty utrzymania, przez co hotel może zaoferować gościom konkurencyjne ceny.

Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

4 komentarze do “Design, który wzbudza emocje: Hotel RAMKA

 1. cóż to za styl cyber barok? gdzie są inne przykłady takiego stylu? kto go wprowadził? czy we wnętrzach hotelu puszczany jest Bach w wersji elektrycznej?

 2. Popieramy ekologię,jednak zatrudnienie w il. 7 osób???
  26 pokoi,SPA,restauracja,obsługa całodobowa/hotel***/ niestety nie jest
  to możliwe !!!

 3. Papier wszystko przyjmie, żelbetonowy kloc w którym na pierwszy rzut oka ukazuje się brudna, badziewnie położona wykładzina na schodach. „Design który wzbudza emocje?” Autor projektując coś tak paskudnego albo ma coś z głową albo chodzi cały czas nieźle nawalony. Pewne jest tylko jedno z dwojga.

 4. Restauracja = Porażka:
  – ziemniaki przesolone
  – mięso za twarde (nawet pierś z kurczaka)
  – sałatka niby ze świeżych warzyw, ale dosłownie ociekająca olejem
  – dania niezgodne z kartą (o czym kelner nie raczył poinformować)
  – o ciastach zapomnijcie ( na 6 deserów wymienionych w karcie nie było żadnego)
  – zdecydowaliśmy się zatem pozostać przy herbacie (niestety i tu klapa) zero wyboru..

  Jacuzzi Room obroniło naszą opinię o tym miejscu (nastrojowo i czysto).
  Z dodatkowych opcji zamówiliśmy również truskaweczki i płatki róż, co dodało uroku temu miejscu.

  Podsumowując:

  Relaks jak najbardziej TAK. Natomiast na obiad zjedz w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *