West Paces Hotel Group zmienia nazwę na Capella Hotel Group i nawiązuje partnerstwo z Stoneleigh Capital

Nowa spółka, poprzez inwestycje w najlepsze nieruchomości, przyniesie korzyści właścicielom luksusowych hoteli i kurortów oraz deweloperom.

Grupa hotelowa West Paces, najdynamiczniej rozwijająca się spółka zarządzająca luksusowymi hotelami, ogłosiła dzisiaj, że od chwili obecnej nosić będzie nazwę Capella Hotel Group, aby wykorzystać sukces swojej luksusowej marki hoteli Capella oraz rozszerzyć działalność na świecie. Dodatkowo, już pod nową nazwą, Capella Hotel Group ogłosiła zawarcie partnerstwa z Stoneleigh Capital, prywatnym funduszem kapitałowym specjalizującym się w inwestycjach hotelarskich, co umożliwi zaoferowanie właścicielom i deweloperom zupełnie nowego modelu, tym samym przyspieszając strategię rozwoju firmy.

Horst Schulze, dyrektor i prezes zarządu Capella Hotel Group, powiedział: "Umacniamy nasze wsparcie wobec właścicieli luksusowych hoteli, deweloperów i inwestorów poprzez partnerstwo między Capella Hotel Group a Stoneleigh Capital, które tworzy nowy model łączący najlepsze umiejętności i wiedzę w dziedzinie strategicznych analiz i inwestycji hotelarskich ze światowymi standardami w dziedzinie zarządzania luksusowymi hotelami i marketingu".

"Przez ostatnie dziewięć lat Capella Hotel Group charakteryzowała się wysokim tempem wzrostu, dlatego też zmiana nazwy pozwoli nam wykorzystać przewagę konkurencyjną stworzonej przez nas silnej marki - wyjaśnił Schulze. - Inwestycja Stoneleigh Capital przyspieszy naszą ekspansję dwukrotnie, co w ciągu najbliższych 12 miesięcy pozwoli na otwarcie pięciu nowych hoteli oraz podwojenie rozmiarów firmy w okresie dwóch lat. Dzięki naszym markom Capella i Solís oraz ekskluzywnym niezależnym hotelom, będziemy nadal tworzyć i zarządzać najlepszymi luksusowymi hotelami w tzw. miastach-wrotach na całym świecie".

"Capella Hotel Group jest liderem rozwiązań z dziedziny hotelarstwa luksusowego, tworzącym światowy standard jakości usług - dodał Gary Engle, dyrektor i prezes zarządu Stoneleigh Capital. - Nasza innowacyjna wizja oraz dążenie do najwyższej jakości spersonalizowanych usług w połączeniu z siłą marki to najważniejsze powody tej decyzji inwestycyjnej. Działając wspólnie jesteśmy w stanie wykorzystać ogromne możliwości otwierające się przed nami na rynku luksusowego hotelarstwa i w dalszym ciągu rozwijać jedną z najbardziej pożądanych luksusowych marek świata".

Aby zainwestować w Capella Hotel Group, Stoneleigh - do którego ostatnich inwestorów należała spółka JP Morgan Private Equity Limited (LSE: JPEL), powołało spółkę Stoneleigh WP Partners LLC. Ponadto Stoneleigh WP Partners LLC dążyć będzie do współinwestowania z właścicielami nieruchomości hotelowych i kurortów, które mogłyby wspomóc rozszerzenie marki Capella i Solis.

Capella Hotel Group ogłosiła również, że do zarządu spółki dołączyli Gary D. Engle, dyrektor i prezes zarządu Stoneleigh Capital, James A. Coyne, wicedyrektor i dyrektor finansowy Stoneleigh Capital oraz Frank D. Palmer, dyrektor zarządzający Stoneleigh Capital.

"Dobre relacje Stoneleigh z bankami na świecie i możliwość dokonywania skomplikowanych transakcji w tym obszarze, dają temu prywatnemu funduszowi kapitałowemu przewagę nad konkurencją i czynią z niego idealnego partnera - powiedział Robert Warman, prezes i dyrektor ds. operacyjnych Capella Hotel Group. - Co więcej, wierzymy, że obecna sytuacja na rynku to doskonały moment na wykorzystanie kapitału, gdy już okazało się, że nasza wyjątkowa marka zwiększa wartość nieruchomości i pozytywnie wpływa na ich wizerunek. Właściciele i inwestorzy, wchodząc w partnerstwo z Capella Hotel Group, dostrzegają szansę wysokiego zwrotu z inwestycji. Okazało się, że wartość ta wychodzi poza hotele, obejmując biurowce, lokale własnościowe oraz kurorty i ośrodki wakacyjne".

Capella Hotel Group wskazała na doskonałe perspektywy najbliższych kilku lat dla swojej działalności w zakresie luksusowych hoteli - dużych zysków dostarczyć mają zamożni turyści z Azji. "Przyciągniemy tych klientów najlepszymi hotelami na świecie, a ponieważ nasza oferta została stworzona dla osób o wysokim statusie materialnym, wahania koniunktury nie mają wpływu na nasze zyski" - zakończył Warman.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “West Paces Hotel Group zmienia nazwę na Capella Hotel Group i nawiązuje partnerstwo z Stoneleigh Capital

  1. brawo jest kogo gonić biznesowo -Tusku weź się w końcu za reformy, a nie podnoszenie podatków to wtedy nasze nieliczne prawnuki mają szanse ich dogonić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *