Radisson Blu Hotel Kraków – zimowa akcja pomocy dzieciom

Nowy Rok już trwa. Dla Dzieci z domu dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie rozpoczął się on ze świadomością, że jest ktoś kto o nich nie zapomina. To także dzięki Zimowej Akcji Pomocy, jaką zrealizowali dla nich pracownicy, goście i partnerzy krakowskiego hotelu Radisson Blu.Zimowa Akacja Pomocy rozpoczęła się 25 listopada od Charytatywnej Aukcji Dzieł Sztuki, podczas której na rzezcz wychowanków Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie zebrano ponad 10 000 zł. Ale dla krakowskiego Radissona był to jedynie początek zimowych działań pomocowych.


6 grudnia – w dniu Świętego Mikołaja hotel zawiózł dzieciom pełen samochód prezentów. Było ich ponad dwadzieścia, co oznacza, że każde dziecko otrzymało paczkę. Mikołajkowe prezenty pochodziły z akcji jaka kilka tygodni wcześniej rozpoczęła się w hotelowym lobby. W widocznych miejscach, ustawiono tam dwa drzewka z przepięknymi bombkami. Bombki zostały własnoręcznie wykonane przez dzieci z domu dziecka lub ich opiekunów, a w ich wnętrzach znalazły się listy z życzeniami do Świętego Mikołaja. Każde dziecko przygotowało życzenie i... każde zostało spełnione. Pracownicy hotelu oraz goście spełnili je wszystkie zdejmując z drzewka bombkę i kupując prezenty lub przekazując hotelowi pieniądze na ich zakup.


Na rzecz świątecznych prezentów dla dzieci krakowski Radisson Blu zrezygnował także z wysyłki za pośrednictwem poczty drukowanych kartek  świątecznych do swoich klientów i partnerów. Kwota ta zasiliła Zimową Akcję Pomocy umożliwiając zakup dodatkowych artykułów. Jednocześnie Radisson Blu Kraków rozesłał elektroniczne pocztówki, w których zachęcał adresatów do podobnego działania – zamiany tradycyjnych pocztówek na elektroniczne i przeznaczenie zaoszczędzonych pieniędzy na cel charytatywny. Spotkało się to z bardzo pozytywnym przyjęciem przez odbiorców życzeń.


Przez cały czas trwała również akcja „Child’s Happiness”, polegająca na sprzedaży kolorowych bransoletek. Akcja jest kontynuowana w 2012 roku i goście hotelu nadal mogą zakupić je za symboliczne 5 złotych by w ten sposób spełnić marzenia dzieci.


Zimowa Akcja Pomocy przeprowadzona pod koniec 2011 roku zaowocowała świątecznymi prezentami dla wychowanków Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie, oraz innymi najbardziej potrzebnymi im artykułami.
Wraz z rozpoczynającym się 2012 rokiem Radisson Blu Hotel Kraków rozpoczął pracę nad nowymi akcjami CSR. Wszystko po to by także ten rok był lepszy dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *