Qualia Development podjęła współpracę z Louvre Hotels Group

Qualia Development wybuduje nowe hotele w systemie condo we współpracy z globalną siecią Louvre Hotels Group, na zasadzie umowy franczyzowej – 7 obiektów, blisko tysiąc pokoi w 7 lat! Inwestora podczas całego procesu rozmów i negocjacji z Louvre Hotel Group reprezentowała firma Horwath HTL.


Firma Qualia Development Sp. z o.o. należąca do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego podpisała umowę ramową o współpracy strategicznej z Louvre Hotels Group, drugą co do wielkości siecią hotelarską w Europie, operatorem ponad 1000 hoteli w 40 krajach na świecie .

Na bazie tej umowy, Qualia Development Sp. z o.o. zrealizuje 7 projektów, które będą miały w sumie aż 951 apartamentów hotelowych i pokoi. Obiekty będą zarządzane przez Qualia Hotel Management ze wsparciem sieci Louvre Hotels w ramach umowy franczyzowej.

Jest to dla nas krok milowy w zakresie rozwoju działalności deweloperskiej poprzez poszerzenie oferty o nowy segment nieruchomości o przeznaczeniu hotelowym. Na portfel doskonałych lokalizacji składają się działki, które już posiadamy, oraz te, które planujemy jeszcze zakupić. Już w tym roku zostanie otwarty pierwszy obiekt –Golden Tulip Residence w Międzyzdrojach, na który umowa franczyzowa została podpisana w dniu dzisiejszym (12.01.2012). Z kolei w Juracie powstanie pierwszy w Europie luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel pod marką Royal Tulip– powiedział Leszek Piotr Nałęcz, Prezes Zarządu Qualia Development.

Wszystkie projekty będą realizowane w systemie condo – co oznacza, że każdy apartament hotelowy czy pokój będzie miał swojego właściciela. Qualia Hotel Management Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za zarządzanie tymi obiektami, w imieniu inwestorów.

Obiekty wybudowane przez Qualia Development Sp. z o.o. będą działały pod komercyjnymi nazwami: Golden Tulip Międzyzdroje - Residence, Golden Tulip Gdańsk – Residence,  Golden Tulip Władysławowo - Residence, Golden Tulip Zakopane – Hotel, Golden Tulip Duszniki Zdrój – Hotel, Royal Tulip Jurata, Tulip Inn Warszawa – Hotel, w ramach umowy franczyzowej z Louvre Hotels Group.

Pierre-Frédéric Roulot, Chairman of Louvre Hotels Group, powiedział: “Cieszymy się ze współpracy z Qualia Development, która pozwoli Louvre Hotels Group aktywnie uczestniczyć w szybkim rozwoju turystyki w Polsce. Louvre Hotels Group jest zdecydowana kontynuować swój bardzo dynamiczny rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej”


Elementem wyróżniającym ofertę Qualia Development jest proponowanie klientom możliwości  zakupu apartamentu i udziału, co ważne, w całym projekcie hotelowym, w najlepszych w Polsce lokalizacjach, zarządzanych przez jeden profesjonalny podmiot. Obiekty będą działały zgodnie z międzynarodowymi standardami,  pod marką globalnej, znanej sieci hotelowej. Nie było jeszcze do tej pory takiej oferty w Polsce.


Właśnie definiujemy rynek condohoteli w Polsce na nowo. Tak jak Iphone zrewolucjonizował świat telefonów, tak nasza oferta wytycza standardy i wyprzedza ofertę rynkową konkurencji o kilka lat – powiedział Tomasz Konarski, Wiceprezes Zarządu ds. operacyjnych Qualia Development.  Nasze apartamenty hotelowe to pierwsza kompleksowa oferta inwestycyjna -  absolutna nowość na naszym rynku. Obiekt w systemie condo zarządzany przez operatora pod międzynarodowym brandem, gdzie w celuprofesjonalizacji przedsięwzięcia, własność oddzielona jest od funkcji zarządzania, to sprawdzony na świecie a pierwszy w Polsce przykład prowadzenia tego typu biznesu – dodaje Tomasz Konarski.


Inwestorzy kupując apartament stają się też współwłaścicielami całego obiektu - recepcji, strefy wellness, sal konferencyjnych. Współpraca Qualia Development z Louvre Hotels Group to nie tylko możliwość korzystania z międzynarodowego systemu rezerwacji – zapewniającego właścicielom wysoki poziom wynajmu pokoi – to także czerpanie korzyści ze sprawdzonego w praktyce, efektywnego know-how. Międzynarodowa firma hotelarska nadzoruje bowiem standard wyposażenia pokoi i części wspólnych, przystosowania obiektu do potrzeb, jakie rodzi prowadzenie działalności o charakterze hotelarskim: choćby przemyślane zaprojektowanie i wyposażenie centrum konferencyjnego MICE (meeting, incentive, conference, event), SPA, Wellness, restauracji.


Kolejnym ważnym wyróżnikiem oferty inwestycyjnej Qualia Development jest gwarantowana stopa zwrotu: inwestor ma gwarancję Qualia Development uzyskania 21% zysku z inwestycji w 3 lata a gwarancja ta jest potwierdzona umową zawieraną w formie aktu notarialnego. Klienci zapewne docenią fakt, że Qualia Development jest w 100% własnością największego banku w Europie Środkowo-Wschodniej: PKO Banku Polskiego. Bezpieczeństwo inwestycji jest w wielu przypadkach kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji finansowej. Świadomość zakupu apartamentu w ramach struktury globalnej sieci hotelowej w połączeniu z finansowym fundamentem Qualia Development  jest unikatowym projektem na rynku.


Nie bez znaczenia jest też wyjątkowa lokalizacja obiektów budowanych przez Qualia Development: eksperci rynku wskazują położenie inwestycji, jako najważniejszy czynnik powodzenia condohoteli - strategiczne i prestiżowe lokalizacje gwarantują bowiem zarówno wysokie obłożenie jak i wzrost wartości nieruchomości w średnim i długim terminie. Ważnym aspektem jest też fakt, że inwestycja oferowana przez Qualia Development jest aktywem o wysokiej płynności, co w praktyce oznacza, że inwestor może w każdej chwili sprzedać nieruchomość.


Osoby, które zakupią nasze apartamenty będą miały zapewnioną nie tylko znaną markę, wspierającą nasze inwestycje  w działaniach sprzedażowych, ale również to, że wszystkie obiekty zarządzane będą przez profesjonalistów z branży hotelarskiej – powiedział Rafał Abramczyk, Dyrektor Pionu Hotelowego w Qualia Development, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie hotelarskie, odpowiedzialny za rozwój firmy w tym segmencie. Dzięki temu, nabywcy apartamentów nie będą musieli martwić się o ich wynajem i zarządzanie nimi, jak to często bywa w przypadku konkurencyjnych inwestycji. Profesjonalizm działania to nasz wyróżnik, dlatego zarówno w procesie wyboru sieci hotelowej, procesie negocjacji warunków współpracy, jak i podczas działalności operacyjnej w przyszłości, jesteśmy wspierani przez firmę doradczą Horwath HTL, lidera wśród światowych firm doradczych dla branży hotelowej – dodaje Rafał Abramczyk.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *