Hotel Sheraton w Warszawie wymienił wszystkie żarówki na ekologiczne oświetlenie LED

Hotel Sheraton w Warszawie wymienił wszystkie żarówki na enorgooszczędne i tym samym poszedł o krok dalej w swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska.  To już kolejna proekologiczna inicjatywa warszawskiego hotelu, który ochronę środowiska ma wpisaną w misję zarządzania firmą.


W celu zmniejszenia zużycia energii w obiekcie, warszawski Sheraton wymienił 7780 żarówek na ekologiczne oświetlenie LED. Dzięki tej inicjatywie w całym hotelu wykorzystywane jest energooszczędne oświetlenie, dzięki któremu w przeciągu roku zużycie prądu w hotelu zmniejszy się o 43%.

W specyfikę branży turystycznej wpisane jest podwyższone zużycie energii, dlatego hotel Sheraton w Warszawie, który aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz ochrony środowiska postawił sobie za cel do 2020 r. zmniejszyć zużycie energii o 30% oraz wody
o 20% poprzez nieustanne wdrażanie inicjatyw proekologicznych.

W hotelu funkcjonuje już szereg programów i procesów, które chronią środowisko. Należą do nich choćby program ekologicznego zarządzania budynkiem, monitoring konsumpcji energii, segregacja śmieci, program „Zielony Program”, możliwość organizacji zielonych spotkań, czy „Zielony Patrol” – zespól pracowników, którzy wprowadzają inicjatywy proekologiczne oraz edukują pracowników. 

Hotel Sheraton w Warszawie należy do sieci Starwood Hotels & Resorts, która w Polsce posiada hotele Sheraton w Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz The Westin Warsaw
i Le Meridien Bristol w Warszawie.

www.sheraton.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *