Hotel Krasicki najlepszy w Polsce, Europie i na Świecie

Podczas Gali rozdania nagród, która odbyła się 18 stycznia 2012 roku  w Hotelu Savoy w Londynie, Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim sięgnął po nagrodę główną w kategorii  “Best New Hotel Construction & Design”

 

Hotel Krasicki, już podczas nominacji, znalazł się wśród najwyżej ocenionych obiektów w kategorii “Best New Hotel Construction & Design” w Europie i na Świecie.

Podczas uroczystej Gali International Best Hotel Awards, która odbyła się w hotelu Savoy
w Londynie 18 stycznia 2012r., ogłoszono wyniki konkursu na najlepszy hotel na Świecie. Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim zwyciężył w kategorii „Best New Hotel Construction & Design” w każdym z kolejnych etapów konkursu. Zdobył nagrodę dla najlepszego hotelu w Polsce, najlepszego hotelu w Europie oraz ostatecznie – najlepszego hotelu na Świecie, pokonując konkurentów ze wszystkich Regionów (Europa, Azja i Rejon Pacyfiku, Afryka, obie Ameryki i Wielka Brytania).

Hotel Krasicki podczas Gali reprezentowała Pani Magdalena Dowgiałło, Dyrektor ds. operacyjnych hotelu, która z wielką przyjemnością odbierała wszystkie nagrody przyznane temu niesamowitemu obiektowi.

European Hotel Awards są częścią niezwykle cenionego konkursu International Best Hotel Awards, który od 18 lat wyróżnia najlepsze obiekty na całym świecie. W pierwszym etapie wyłaniani są zwycięzcy poszczególnych krajów, następnie regionów (Africa Region, Americas Region, Arabic Region, Asia Pacific Region, Europa Region, i The UK). W kolejnym – spośród wszystkich zgłoszeń wybierany jest najlepszy hotel na świecie w każdej z 13. kategorii, m.in. . Najlepszy Hotel, Najlepszy Mały Hotel, Najlepszy Hotel Konferencyjny, Najlepszy Hotelowy Marketing czy Najlepsza Hotelowa Strona Internetowa.

Logo konkursu jest rozpoznawalne jako symbol najwyższej jakości.  A hotele sygnowane tym znakiem cieszą się ogromnym prestiżem, uznaniem w środowisku hotelarskim i zainteresowaniem Gości z całego Świata.

Ilość zgłoszeń do konkursu w Europie odzwierciedla dużą konkurencyjność tego rynku, a jury miało trudny orzech do zgryzienia. Przyznanie głównej nagrody Hotelowi Krasicki, jako obiektowi
o najlepszej architekturze i designie jest niezwykle nobilitujące.

Po ogłoszeniu wyników European Hotel Awards, laureaci zostali ponownie ocenieni przez międzynarodowe jury, które wyłoniło ostatecznie najlepszy hotel na świecie w każdej z kategorii.
W skład jury weszło 20 profesjonalistów, wśród których są m.in. James Bacon, UK account manager

Google; Peter Crome, managing director Skibo Castle w Szkocji; Mike McNamara z Royal Bank of Scotland (RBS); David Dalby z Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS) i Rebecca Johnson
z Bloomberg TV. Jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż jakość zgłoszeń, jak co roku, była niezwykle wysoka.

Hotel Krasicki działa zaledwie od  maja 2011 roku, a już otrzymał wiele prestiżowych nagród
i nominacji do nich (Hotel został już doceniony jako LUKSUSOWA MARKA ROKU 2011, MP Recommended 2011, WYDARZENIE ROKU 2011 w kategorii Inwestycja Roku oraz otrzymał nominacje do nagrody HOTEL Z POMYSŁEM oraz w Plebiscycie Hotel Roku 2012 w kategorii PREMIERA). Ta jednak jest wyjątkowa – stawia nas w gronie najlepszych, najpiękniejszych hoteli na świecie. To zobowiązuje do stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej i dążenia do doskonałości. 

Ten wspaniały obiekt powstał na niszczejących od wielu lat budynkach Przedzamcza Zamku Biskupów Warmińskich. Ta wspaniała perła średniowiecznej i barokowej architektury długo czekała na inwestora, który z pasją, a przede wszystkich pełnym profesjonalizmem i uszanowaniem historycznych walorów, podejmie się odrestaurowania tego obiektu.  Współwłaściciel Grupy Anders – Andrzej Dowgiałło – miłośnik obiektów historycznych, zdecydował się na przywrócenie temu miejscu jego dawnego blasku. Do współpracy zaprosił świetny zespół architektów z Olsztyna – Katarzynę i Grzegorza Dżus, prowadzących pracownię DżusGK Architekci.  To Oni przygotowali projekt, nadzorowali jego realizację i byli odpowiedzialni za wystrój wnętrz Hotelu. Ich zaangażowanie, trud włożony
w wykonanie, staranność i profesjonalizm, z jakim podeszli do stworzenia tego wyjątkowego miejsca sprawiły, że każdy element architektury i wystroju jest niezwykle wysublimowany.  Im również zawdzięczamy nominację i zdobycie głównej nagrody w konkursie International Property Awards,  której częścią jest European Hotel Awards. Ścisła współpraca z wojewódzkim konserwatorem zabytków, pozwoliła zachować wyjątkowy charakter tego miejsca i pozwalając Gościom na obcowanie z żywą, prawie 700-letnią historią.  Aranżacja wnętrz hotelowych – pokoi, Centrum Wellness, SPA, Biblioteki, zapiera dech w piersiach.  Tu przeszłość splata się ze współczesnością, a sztuka życia ze sztuką gościnności.

Hotel Krasicki, oprócz świadczenia usług typowych dla branży hotelarskiej, zajmuje się również mecenatem sztuki i działalnością kulturalną. Nawiązuje przy tym do tradycji dworskich i spuścizny pozostawionej przez Biskupów Warmińskich – jednych z najważniejszych postaci na politycznej arenie międzynarodowej.  Celebrowanie Imienin Ignacego Krasickiego, współorganizacji międzynarodowych festiwali kulinarnych, cykl „Sztuka Kultury”, to tylko kilka z wielu przykładów działalności tego wspaniałego obiektu.

Zarówno Właściciele, jak i Pracownicy Hotelu czują się niezwykle wyróżnieni tą wspaniałą nagrodą. Wszyscy głęboko również wierzą w to, że Hotel Krasicki będzie wciąż zaskakiwał swoich Gości i sprawiał, że pobyt w tym miejscu pozostawi niezwykłe wspomnienia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *