Coraz więcej hoteli i obiektów konferencyjnych na Pomorzu

W samym tylko Gdańsku zostanie otwartych pięć nowych hoteli. Amber Expo ma zostać oddane do użytku wiosną tego roku. Nabierają kształtu inne duże inwestycje - Europejskie Centrum Solidarności i siedziba Teatru Szekspirowskiego. Nie można też zapominać o nowopowstałym terminalu T2 na lotnisku im. Lecha Wałęsy. A to nie wszystko, co buduje się w Pomorskim. Prężnie rozwija się równiez Gdynia, gdzie ma powstać kilka inwestycji hotelowych oraz rozbudowuje się zaplecze konferencyjne.Admirał, Arena, Fahrenheit, Grand Cru i Hampton by Hilton Airport Gdańsk - to nazwy pięciu hoteli, jakie zostaną ukończone w tym i przyszłym roku w Gdańsku. Będą one miały odpowiednio 44, 67, 40, 49 i 116 pokoi. Interesującą inwestycją jest hotel Hampton, który powstanie w pobliżu lotniska w gdańskim Rębiechowie. Będzie on oferował swoim gościom dwugwiazdkowy standard. Inwestycje w Rębiechowie mają razem tworzyć swoiste airport city - miasto wokół lotniska. Swoje oddziały mają tam już Intel, Sietom i Young Digital Planet.

Prace nad nową  siedzibą Międzynarodowych Targów Gdańskich, czyli Amber Expo mają się ku końcowi. To nowoczesne centrum targowo-konferencyjne jest zlokalizowane w Letnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie PGE Areny. Prace mają się zakończyć jeszcze wiosną tego roku. Hala wystawiennicza ma powierzchnię 12 000 m kw., zaś centrum konferencyjne będzie mogło pomieścić 1 130 osób.

Niewiele ponad tydzień temu, 5 kwietnia, na budynku Europejskiego Centrum Solidarności zawisła wiecha, a cały budynek ma być oddany do użytku w sierpniu 2012. Także w tym roku publiczność będzie mogła podziwiać przedstawienia w Teatrze Szekspirowskim. Tamtejsza sala teatralna będzie przystosowana również do prowadzenia konferencji.

Jedną z najbardziej kluczowych dla Gdańska inwestycji jest drugi terminal lotniska im. Lecha Wałęsy. Został on oddany do użytku 31 marca. Dwukrotnie zwiększyła się dzięki temu przepustowość portu lotniczego - z 2,5 miliona pasażerów rocznie do 5 milionów.

Swoje lotnisko będzie miała również Gdynia. Port Lotniczy Gdynia - Kosakowo powstanie za rok na bazie istniejącego lotniska wojskowego Oksywie. Zakończenie budowy lotniska w Gdyni planowane jest na październik 2012 roku. Podczas turnieju Euro 2012 lotnisko Gdynia-Kosakowo ma pełnić funkcję wspomagającą dla lotniska w Gdańsku.

W kompleksie na gdyńskim Waterfroncie, czyli terenie między Centrum Gemini i Sea Towers, mają powstać dwa budynki, a w jednym z nich - hotel Marriott. Planowany termin ukończenia inwestycji to 2013 rok.

Kolejną dużą inwestycją w Gdyni będzie kompleks Panorama Business & Retail Park , który powstanie naprzeciwko tamtejszej Hali Sportowo-Widowiskowej i blisko przystanku kolei metropolitalnej. Będzie to najwyższy w Trójmieście biurowiec, o wysokości 120 m. W kompleksie powstaną także dwa hotele - dwu i czterogwiazdkowy. Na dachu zaplanowano punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać Zatokę Gdańską.

Do 30 czerwca zamknięty będzie hotel Antracyt, gdyż przeprowadzana jest w nim modernizacja. Od 1 lipca obiekt zmieni nazwę na Hotel Różany Gaj i będzie oferował gościom trzygwiazdkowy standard. Również w Gdyni powstanie Business & SPA Hotel. Będzie się on znajdował na terenie Polanki Redłowskiej. Business & SPA Hotel poszczyci się czterema gwiazdkami. Zaplanowana jest także budowa części rekreacyjnej obejmująca: baseny, jacuzzi, zjeżdżalnie, atrakcje dla dzieci, sauny, fitness, squash, gabinety masażu, kosmetyczne i rehabilitacyjne. Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu 2012 roku.

Już w czerwcu zostanie otwarta Zatoka Sztuki w Sopocie. Znajduje się w unikalnym miejscu- na granicy sopockiej plaży i Parku Północnego w miejscu dawnych Łazienek Północnych. Jest to największe przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne w Polsce niezasilane ze środków publicznych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *