Sieć Marriott zamierza wybudować najwyższy hotel na świecie

JW Marriott Marquis Dubaj - taką nazwę ma nosić nowy hotel sieci Marriott, który zdeklasuje najwyższy hotel świata - "Ritz Carlton" w Hongkongu. JW Marriott Marquis Dubaj ma mierzyć 355 metrów i ma zostać oddany do użytku w październiku tego roku, choć na ogromnym placu budowy znajdującym się w biznesowej dzielnicy Dubaju - przy Sheikh Zayed Road nie rozpoczęły się jeszcze prace budowlane.


Docelowo hotel ma oddać do dyspozycji swoich gości 1600 pokoi wyposażonych w najnowsze gadżety technologiczne, takie jak telewizory LCD czy stacje iPod z bezprzewodowym dostępem do Internetu.
W hotelu znajdzie się również 15 restauracji, barów i kawiarenek, natomiast na powierzchni 4 tysięcy metrów
kwadratowych powstaną dwie sale balowe oraz 22 sale konferencyjne. Na 71. i 72. piętrze zaplanowano Saray Spa i Vault Lounge. Wystrój spa inspirowany ma być arabskimi karawanserajami na Jedwabnym Szlaku. Przewidziano również 32-metrowy basen ze strefą relaksu – leżakami skrytymi pod parasolami.

 


Bryłę hotelu mają tworzyć dwa wieżowce - po 355 metrów każdy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Sieć Marriott zamierza wybudować najwyższy hotel na świecie

  1. hmm, 2 wieże? czyżby zemsta za WTC? 🙂 swoją drogą nie wyobrażam sobie w Polsce postawienia dwóch ogromnych wieżowców przy samym brzegu, zacieniających pół miasta 🙂 na szczęście…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *