Europejskie Centrum Koferencyjno-Hotelowe Copernicus na ostatniej prostej

W nadwiślański krajobraz grodu Kopernika coraz wyraźniej wpisuje się hotel Copernicus, którego projekt wykonała Pracownia CKK Architekci z Gdyni. Aktualnie postępują prace nad aranżacją wnętrz. We wrześniu obiekt zostanie otwarty.


Kompleks powstający nad Wisłą, w miejscu dawnego kąpieliska Wodnik w Toruniu, będzie liczył 149 luksusowych pokoi i 8 apartamentów. Z okien pokoi hotelowych będzie widoczny wielki zegar słoneczny. W ofercie hotelu znajdziemy strefę spa z centrum fitness, saunami  i dwoma basenami. Jeden z nich, o powierzchni 300 mkw. powstaje na świeżym powietrzu. Drugi, tej samej wielkości, znajdzie się w szklanej hali o powierzchni 670 mkw.

W kompleksie znajdą się dwa baseny, restauracja, siłownia, spa, sale konferencyjne. Największa o powierzchni 470 mkw. będzie mogła być podzielona na sześć mniejszych. Hotel będzie dyponował również czterema mniejszymi salami konferencyjnymi. - Dodatkowo będziemy mogli wykorzystać 25 tys. mkw. w plenerze - podkreśla Magdalena Hoffmann, dyrektor hotelu.

Inwestorem hotelu wraz z kompleksem konferencyjnym i rekreacyjno-sportowym, który powstaje pomiędzy ul. Bulwar Filadelfijski, a ul. Popiełuszki w Toruniu, jest spółka L&P
z Bydgoszczy. Obiekt będzie nosił nazwę Europejskie Centrum Konferencyjno-Hotelowe Copernicus. Ma posiadać czterogwiazdkową kategoryzację. Projekt kompleksu wykonała pracownia CKK Architekci z Gdyni.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *