Kibice chcą płacić więcej podczas EURO 2012

Planujący przyjazd na UEFA EURO 2012 kibice skłonni są sięgnąć głębiej do portfeli i wyłożyć na noclegi podczas mistrzostw nawet o 70% więcej, jeżeli tylko dostępne byłyby hotele wyższej kategorii. Takie wnioski płyną z danych serwisu rezerwacyjnego StayPoland.com, zebranych w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Kibice rezerwujący przez StayPoland.com płacą za dzień pobytu średnio 317 zł za osobę w Warszawie, 324 zł w Poznaniu, 332 zł w Gdańsku i 414 zł we Wrocławiu. Do dyspozycji mają głównie miejsca w hotelach o standardzie 2 i 3 gwiazdek oraz w obiektach bez oficjalnej kategoryzacji takich jak apartamenty, hostele i pokoje gościnne.

Jak tłumaczy Paweł Rytel z serwisu rezerwacyjnego StayPoland.com wielu fanów futbolu szuka pokoi w luksusowych hotelach 4* i 5* położonych w centrach miast, zarezerwowanych dużo wcześniej dla organizatorów mistrzostw. Na nocleg w obiekcie o standardzie wyższym niż 2 i 3 gwiazdki kibice gotowi byliby bez problemu wyłożyć dodatkowe 119 zł na osobę w Warszawie, 164  zł w   Poznaniu, aż 245 zł w Gdańsku i o 114 zł więcej we Wrocławiu.

Paweł Rytel dodaje, że cierpliwość popłaca i paradoksalnie maj może być najlepszym miesiącem na upolowanie prawdziwych okazji i znalezienie dobrego noclegu w niewygórowanej cenie, gdyż wiele hoteli zwalnia zablokowane dla grup pokoje.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *