Nowe osoby w zarządzie HRS

Reorganizacja struktur oraz nowi członkowie w zarządzie HRS – wiodącego europejskiego portalu rezerwacji hotelowych

1 maja 2012 do obecnego Zarządu w składzie: Hartmut Keil, Michael Simon i Prezes Zarządu HRS Tobias Ragge dołączyli, ze skutkiem natychmiastowym, Marcos Isaac i dr Johannes Fuhr.

Struktura firmy składa się obecnie z czterech pionów: Działu Hotelarski, Działu Korporacyjnego, Działu Konsumenckiego oraz  Działu Operacji Międzynarodowych. Taki podział umożliwi portalowi lepiej dostosowywać ofertę firmy i reagować na potrzeby poszczególnych grup klientów. Restrukturyzacja ta pozwoli na dalszy rozwoju HRS oraz umacniani międzynarodową pozycję firmy na rynku.

 

Zarząd w nowym składzie

Nowy Członek Zarządu, Marcos Isaac, będzie kierował Działem Operacji Międzynarodowych. Jako Członek Zarządu, Marcos Isaac ponosi odpowiedzialność za całokształt międzynarodowej działalności HRS, który posiada oddziały w Londynie, Paryżu, Rzymie, Stambule, Warszawie, Moskwie i w Szanghaju. Obecnie około 40 procent przychodów ze sprzedaży rezerwacji uzyskiwanych jest poza granicami Niemiec. Przed objęciem stanowiska w HRS, pan Marcos Isaac piastował szereg  stanowisk menedżerskich w grupie kapitałowej Amadeus IT, ostatnio jako Dyrektor Działu Usług Biznesowych (Travel Service Amadeus Business Group), gdzie zajmował się m.in. międzynarodowymi internetowymi rozwiązaniami dla osób podróżujących służbowo (eTravel). Posiada on ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży turystycznej. „Jestem zadowolony, że udało nam się pozyskać - jako Członka Zarządu  naszej firmy - tak doświadczonego eksperta w branży, jakim jest Marcos Isaac, zwłaszcza że w przeszłości tworzył on i bardzo skutecznie kierował międzynarodowymi zespołami. Ma dostęp do znakomitego zaplecza na globalną skalę, co oznacza, że jesteśmy dobrze przygotowani, by sukcesywnie rozszerzać naszą działalność za granicą oraz wchodzić na nowe rynki.” – mówi Tobias Ragge, Prezes Zarządu HRS.

Dr Johannes Fuhr pracuje w HRS od 2008 roku, a obecnie dołączył do Zarządu obejmując odpowiedzialność za Dział Hotelarski oraz za austriacką spółkę zależną działającą pod nazwą Tiscover. Jego zadaniem będzie nieustanne doskonalenie poziomu usług świadczonych na rzecz 250.000 hotelowych partnerów na całym świecie. Uprzednio dr Fuhr pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Korporacyjnego w HRS i walnie przyczynił się do przemiany strony www.Tiscover.com w alpejski portal.

Michael Simon Członek Zarządu HRS od roku 2009, będzie obecnie kierować  działem Korporacyjnym firmy. Jego główne zadanie to strategiczne umocnienie pozycji HRS jako kompleksowego dostawcy usług hotelowych na rzecz klientów korporacyjnych - od doradztwa w zakresie wyboru hotelu po rezerwację pokoi. Wieloletnie doświadczenie w globalnej organizacji sprzedaży usług hotelowych oraz fachowa wiedza stanowią doskonalą podstawę wspomagającą Michaela Simona w pomyślnej realizacji jego nowych zadań.

 

Dalszy rozwój serwisu

Członkowie Zarządu odpowiedzialni za poszczególne działy będą podlegać bezpośrednio Prezesowi Zarządu HRS, Tobias’owi Raggae. Będzie odpowiedzialny za całą spółkę i koordynację wszystkich obszarów jej działalności, w tym za nowy Dział Rozwiązań i Usług Konsumenckich. „HRS rozwija się zarówno w kraju, jak i za granicą. Liczebność naszego personelu niemal podwoiła się w ciągu ostatnich czterech lat. Nowa struktura firmy uwzględnia szybkie tempo wzrostu, którego doświadczyliśmy w okresie ostatnich lat. Zapewni to nam najlepsze warunki do skoncentrowania się na specyficznych potrzebach branży hotelarskiej, a także na wymogach osób podróżujących prywatnie i służbowo. Dzięki nowej strukturze organizacyjnej będziemy mogli zwiększyć wydajność, przyśpieszyć procesy decyzyjne i umocnić nasz sukces na globalnym rynku” - mówi Tobias Ragge.

Hartmut Keil natomiast odchodzi z dniem 31 stycznia 2013 roku. Do tego czasu pozostanie  członkiem kadry zarządzającej i będzie odpowiedzialny za duże projekty z globalnymi firmami w segmencie klientów korporacyjnych. „Hartmut Keil odegrał  główną rolę w sukcesie naszej firmy w ciągu ostatnich dwunastu lat. Zorganizował dział sprzedaży korporacyjnej serwisu tworząc fundamenty organizacji, jaką dziś jest HRS – wiodącym portalem rezerwacji hotelarskich w segmencie klientów korporacyjnych. Ponadto, Hartmut Keil pozyskał ważnych partnerów o strategicznym znaczeniu dla HRS. Składamy serdeczne podziękowania za jego ogromny wysiłek i zaangażowanie” - mówi Tobias Ragge.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *