Ruckus modernizuje sieć internetową w hotelu Sheraton w Warszawie

Firma Ruckus Wireless poinformowała o realizacji projektu budowy sieci bezprzewodowego Internetu w hotelu Sheraton w Warszawie.  Za instalację i uruchomienie urządzeń oraz wdrożenie całej sieci odpowiedzialna była firma NextiraOne, która zapewnia także opiekę serwisową.

Realizacja objęła 7 pięter hotelu, na których zamontowano łącznie 53 access pointy ZoneFlex 7363 oraz podwójny kontroler ZoneDirector 3000. Dzięki temu osiągnięto znaczącą poprawę niezawodności, wydajności i zasięgu łączy bezprzewodowych w stosunku do poprzednio stosowanej technologii. Stworzony system został również zintegrowany z istniejącym systemem hotelowym Tiger i Micros Fidelio PMS.

Hotel Sheraton, pragnąc zapewnić najlepszą jakość usług sieci internetowej, zwrócił się do nas o pomoc w udoskonaleniu swoich łączy bezprzewodowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań Ruckus Wireless, Internet dociera obecnie w każdy zakątek hotelu, zachowując wysoką przepustowość danych - mówi Michał Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.

W ramach projektu przewidziano również specjalne rozlokowanie punktów dostępowych w części konferencyjnej, gdzie wymagana jest największa przepustowość i niezawodność instalacji. W tak strategicznych miejscach zapewnienie stabilności połączeń jest krytyczne dla organizacji konferencji z udziałem wielu uczestników.

Dzięki zainstalowanym urządzeniom, nawet kilkaset osób korzystających naraz z sieci nie będzie mieć problemów z uzyskaniem doskonałego połączenia z Internetem. Dodatkowo, w trosce
o komfort i estetykę, wszystkie punkty dostępowe zostały ukryte w miejscach niewidocznych
dla gości hotelu. Dzięki temu, urządzenia Ruckus nie zakłócają spójnego wystroju hotelowych wnętrz.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *