Słaba zima gościa ni ma

Ceny noclegów w Zakopanem, jednym z najpopularniejszych polskich miejscowości górskich, spadły o równo 20% w porównaniu do lutego 2013. Odwiedzający Krupówki zapłacą teraz średnio 278 zł za pokój dwuosobowy typu standard, podczas, gdy w tym samym miesiącu w roku ubiegłym za pokój zapłaciliby średnio 346 zł. Takie informacje wynikają z raportu Hotel Price Index opublikowanego przez wyszukiwarkę hoteli Trivago. Hotele w Zakopanem obniżyły swoje ceny o jedną piątą w porównaniu do zeszłego roku. Turyści zapłacą mniej niż w styczniu również za noclegi w Szczyrku (średnio 235 zł), Krynicy Zdrój (średnio 452 zł) oraz w Ustroniu (średnio 261 zł). Inne kierunki turystyczne również słabiej. Tańsze niż w zeszłym roku są także noclegi w Gdańsku (-5%) i Sopocie (-11%), gdzie koszt wynajmu pokoju kosztuje średnio 219 zł i 299 zł.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Słaba zima gościa ni ma

  1. A ileż tych Gości jest co zapłacą 452zł za pokój dwuosobowy. Pisma branży hotelarskiej ekscytują się wypasionymi hotelami 4-5* jakby już Polakom nic innego nie było potrzeba. Średnio roczne obłożenie za 2013r w Krynicy-Zdroju wg statystyk wyniosło 22%-masakra. Jeszcze rok dwa temu sprzedawano na gruponach za 25% ceny (50% cena obniżona i od tego 50% prowizja dla grupona). Tylko co zostało dla właścieciela.

  2. Spłycasz gościu. Krynica ma beznadziejne obłożenie, bo baza jest przesadnie nadmuchana i stworzona pod Forum Ekonomiczne, które nabija kieszenie okolicznych hotelarzy. Przez ten okres hotele generują przychody jak przez 6 miesięcy. Więc chyba się opłaca….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.