Tomasz Jędrzejczak zastępuje Katarzynę Sobierajską

Tomasz Jędrzejczak, dotychczasowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zajmie się w nim tą drugą dziedziną, czyli turystyką - informuje serwis branżowy Rzeczpospolitej Turystyka. Jędrzejczak odpowiadał w KPRM-ie za "zadania związane ze współpracą ze środowiskami społecznymi, dialogiem społecznym oraz obsługą Rady do Spraw Uchodźców i Rady do Spraw Polaków na Wschodzie". Podlegał mu departament spraw obywatelskich i departament prawny "w zakresie obsługi Rady do Spraw Uchodźców i Rady do Spraw Polaków na Wschodzie". Miejsce po Katarzynie Sobierajskiej wakowało od 19 grudnia, kiedy to została odwołana. Jak pisała 21 grudnia  "Rzeczpospolita", za dymisją Katarzyny Sobierajskiej z Ministerstwa Sportu i Turystyki (i jednocześnie Aleksandra Soplińskiego 
z resortu zdrowia) stał wicepremier i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusz Piechociński. O ile sport, zgodnie z podziałem koalicyjnym, przypada bowiem Platformie Obywatelskiej, o tyle turystyka to domena PSL.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *