Hotel Prezydent Wellness & SPA Krynica-Zdrój

Historia 5-gwiazdkowego hotelu Prezydent w Krynicy sięga lat 30. minionego stulecia, kiedy to ówczesny Prezydent RP Ignacy Mościcki podjął decyzję o budowie Willi Prezydenckiej. Później gościli tu m.in. marszałek Piłsudski, prezydent Bierut i premier Jaroszewicz z małżonkami.


Dzisiaj jest to ulubione miejsce przybywających rokrocznie do Krynicy na Forum Ekonomiczne prezydentów i polityków z krajów całego świata. W czasach Edwarda Gierka (lata 70. XX wieku) Urząd Rady Ministrów, w którego gestii znajdowała się Prezydentówka (obecny fragment hotelu), podjął decyzję o rozbudowie Willi. W roku 1977 rozpoczęto prace budowlano-konstrukcyjne polegające na wznoszeniu nowoczesnych, w ówczesnym mniemaniu, obiektów z przeznaczeniem na konferencje z udziałem rządowych delegacji zagranicznych oraz pobytu i rekreacji najwyższych władz państwowych.


W 1982 roku Urząd Rady Ministrów przekazał cały obiekt Przedsiębiorstwu Państwowemu „Zakład Uzdrowisk Krynicko-Popradzkich”. W kolejnym dziesięcioleciu uzdrowiskom, ze względu na brak środków budżetowych, nie udało się dokończyć budowy. W roku 1999 zarząd Uzdrowiska Krynica-Żegiestów podjął decyzję o sprzedaży nieruchomości. Na początku roku 2000 została ona nabyta przez spółkę Kolgard Ltd. z Warszawy. Ówczesny Inwestor uzyskał zezwolenia na adaptację istniejących obiektów wraz z zezwoleniem na budowę krytego basenu i SPA. Pod koniec roku 2005 Kolgard Ltd sprzedał obiekt z rozpoczętą budową aktualnemu właścicielowi (FC Promotor) obiektu. Obecnie Prezydent Wellness & SPA to owiany legendą luksusu hotel w Krynicy, który ucieleśnia ideę komfortowego hotelu w połączeniu z profesjonalnym SPA, opartym na holistycznym podejściu do zdrowia i urody.Wkomponowany w malowniczy Park Zdrojowy przy Deptaku Głównym jest miejscem dla gości ceniących elegancję, nowoczesność, luksus i prestiż. Do dyspozycji jest 60 pokoi i 6 apartamentów (trzy o pow. 65 mkw. i trzy o pow. 85 mkw.). Od początku funkcjonowania hotelu jego gastronomia cieszy się zasłużoną sławą: JACK’S PLACE Club z muzyką na żywo, DJ'em i egzotycznymi koktajlami określany jest przez bywalców mianem „krynickiego Centrum Rozrywki”.
Ambasada Zdrowia i Urody SPA w swojej ofercie posiada szeroką gamę zabiegów i masaży, zajęcia w sali fitness i na siłowni oraz trzy rodzaje sauny i basen z jacuzzi. Dostępnych jest osiem sal konferencyjnych wyposażonych w klimatyzację i sprzęt audiowizualny. Hotel oferuje także m.in. dojazd do lotniska, parking, opiekę nad dziećmi, jazdy samochodami terenowymi, jazdę konną, narty i snowboard, wyjazdy turystyczne do Krakowa, Kopalni Soli w Wieliczce, do Źródeł Termalnych na Słowacji oraz szereg innych atrakcji.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *