Radisson Blu Szczecin

Powstały jako jeden z pierwszych hoteli sieciowych w Polsce po 1989 roku hotel Radisson Blu jest częścią kompleksu biurowego Pazim, w którym obok zaplecza hotelowego i biur znajduje się największe na Pomorzu Zach. centrum odnowy i rehabilitacji BALTICA Wellness & Spa.
4-gwiazdkowy hotel położony jest w centrum miasta i stał jednym z najbardziej znanych budynków Szczecina. Występował w licznych filmach, szczególnie z lat. 90 z „Młodymi Wilkami” na czele. Hotel oferuje 369 pokoi i apartamentów. We wszystkich pokojach do dyspozycji gości są m.in. TV i radio, płatne kanały video, telefon z automatyczną sekretarką, indywidualnie regulowana klimatyzacja, minibar oraz możliwość korzystania z internetu przez modem lub sieć bezprzewodową, W łazience znajduje się wanna z prysznicem i suszarka do włosów. 10 apartamentów składa się z pokoju dziennego z sofą, stołem jadalnym z krzesłami oraz aneksem kuchennym.


Dodatkowo w apartamencie znajdują się jedna lub dwie sypialnie. Goście Radissona zapewniony mają bezpłatny wstęp do klubu nocnego Baila Club oraz możliwość korzystania z siłowni, basenu i sauny w hotelowym centrum fitness. W hotelu znajduje się bezpośrednie przejście do centrum BALTICA Wellness & Spa. Bo właśnie centrum BALTICA stało się ostatnio punktem wyróżniającym ofertę Radissona. Na powierzchni 925 m kw. do dyspozycji gości hotelowych są: basen, siłownia, sauny, sala do zajęć grupowych oraz gabinet masażu, solarium i salon fryzjerski. Na gości czekają również instruktorzy, którzy mogą przygotować indywidualny zestaw ćwiczeń.Wśród usług SPA są rytuały, kąpiele, aromaterapia, masaże, zabiegi błotne etc. oraz rehabilitacja m.in. krioterapia, konsultacje lekarskie, magnetoterapia, elektroterapia, kinezyterapia, hydroterapia czy trening stacyjny. Ofertę dopełniają usługi kosmetyczne, solarium, salon fryzjerski Studio L’OR oraz bogaty w asortyment Sklep Spa i Café Baltica. W ofercie BALTICA Wellness & Spa znajduje się ponad 20 rodzajów masaży. Strefa Wellness kusi łaźnią aromatyczną, parową, osmańską, sauną suchą, tepidarium, caldarium, natryskami wrażeń, grotą śnieżną i jacuzzi, co uzupełnić można jeszcze o masaże pianą i rytuał marokański Rassoul.W jej części organizowane są zamknięte spotkania nawet dla kilkudziesięciu osób (np. dla połączenia oferty szkoleniowo-konferencyjnej z relaksem). Hotel Radisson Blu jest też obiektem konferencyjnym ściągającym wiele szkoleń, konferencji, kongresów i imprez okolicznościowych. Oferuje pełną gamę usług związanych z organizacją różnego rodzaju imprez, od kameralnego spotkania w małym gronie do wystawnego bankietu dla 550 osób. Centrum konferencyjne wyposażone jest w sprzęt multimedialny i bezprzewodowy dostęp do internetu. Hotel organizuje też imprezy w stylowych wnętrzach Zamku Książąt Pomorskich.
Hotel Radisson Blue

Miasto: Szczecin
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 369 / Liczba miejsc: 720
Liczba lokali gastronomicznych: 4 / Liczba miejsc: 290
Liczba sal konferencyjnych: 10 / Liczba miejsc: 840
SPA : Odnowa biologiczna, hydroterapia, Strefa
Wellness (jacuzzi, caldarium, tepidarium, łaźnie,
sauna sucha, Grota Śnieżna, natryski wrażeń), rehabilitacja:
nowoczesny sprzęt diagnostyczny, sala kardio-
fitness, kriokomora
Liczba zatrudnionych: 276
Data otwarcia: 1992
W hotelu jest też Europa Restaurant & Cafe, gdzie tradycyjne dania kuchni europejskiej oraz polskie specjały przygotowywane są na oczach gości. Atrakcją tego miejsca są przeszklone ściany, przez które można obserwować świat zewnętrzny. Z kolei restauracja Renaissance oferuje dania kuchni międzynarodowej, jak i sezonowe specjały przygotowywane z produktów oferowanych przez lokalnych producentów. Lobby Bar w ciągu dnia jest to ulubione miejsce spotkań mieszkańców Szczecina, którzy przy kawie z ciastkiem omawiają sprawy biznesowe lub po prostu wymieniają nowinki. Hotel Radisson przekonuje gości, że kto odwiedza Szczecin po raz pierwszy nie może wyjechać z miasta nie zobaczywszy jego panoramy roztaczającej się z okien kawiarni Cafe 22 na 22 piętrze biurowca Pazim.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *