hotel Rialto

Hotel Rialto powstał w 2003 roku, jako pierwszy w Warszawie hotel typu boutique. Nawiązuje swoim stylem do architektonicznych tradycji wnętrzarskich i artystycznych dawnej Warszawy. Mieści się w gruntownie odrestaurowanej kamienicy z początku XX wieku w centrum miasta. Utrzymany jest w wyszukanej stylistyce art déco. Hotel z pomysłem hotel Rialto.


Rialto – boutique dla koneserów Eleganckie wnętrza wyróżnia dbałość o detale wystroju, zwraca uwagę staranne rzemiosło stolarskie, wykorzystujące szlachetne materiały – mahoń, kamień, nikiel. Pomieszczenia wyposażone są w oryginalne, unikatowe meble z lat dwudziestych, wyszukiwane na aukcjach w całej Europie. Każdy z 44 pokoi i apartamentów został urządzony w odmiennym stylu, choć spójnym dla całości hotelu. W Rialto znajdują się pokoje z inspiracjami wiedeńskimi, afrykańskimi, brytyjskimi i belgijskimi. Odpowiednio dobrane zasłony, obicia mebli i wenecka mozaika łazienkowa z różnorodnymi wzorami czynią każdy z pokoi swoistym dziełem sztuki użytkowej. Klimat tego miejsca podkreślają barwne witraże, stylizowane na epokę wyłączniki światła wykonane z bakelitu oraz winda wzorowana na tej z legendarnego w y c i e c z k o w c a Stefana Batorego. Wszystkie te elementy tworzą wspaniałą atmosferę lat dwudziestych. Znakiem rozpoznawczym hotelu Rialto jest spójność stylistyczna, której owocem jest stworzenie jednego z najciekawszych hoteli w Warszawie, gdzie działają głównie 5-gwiazdkowe hotele biznesowe o stylistyce Marriotta, InterContinentalu czy Hiltona (teraz 4-gwazdkowego). Rialto dysponuje też dwoma eleganckimi salami konferencyjnymi Astoria i Lido do spotkań biznesowych w kameralnej atmosferze. W restauracji, wychodząc naprzeciw kulinarnym upodobaniom gości, mistrz kuchni Paweł Suchenek zadbał o bogatą ofertę menu. W dni powszednie obok głównej karty dań są również promocyjnie 2- lub 3-daniowe „business lunche”. Hotel posiada także odpowiednio wyposażone pomieszczenia aromaterapeutyczne oraz fitness i saunę, które przywracają gościom Rialto siły witalne. Koneserzy cygar mogą oddawać się przyjemności w saloniku cygarowym, gdzie do ich dyspozycji pozostaje barek zaopatrzony w różne koniaki. W hotelowej bibliotece, obok klasycznych pozycji literatury polskiej, anglojęzycznej, a także rosyjskiej, znajdują się albumy o sztuce, codzienna prasa i międzynarodowe kolorowe magazyny. Można także skorzystać z bogatego wyboru płyt CD i DVD. Hotel Rialto jest członkiem stowarzyszenia Preferred Hotels & Resorts, które zrzesza ponad 120 niezależnych hoteli na całym świecie. Wspólnym mianownikiem hoteli z grupy Preferred jest najwyższy standard oraz wyjątkowy serwis oferowany klientom.Rialto

Miasto: Warszawa
Kategoria przyznana: 5*
Liczba pokoi: 44 / Liczba miejsc noclegowych: 82
Liczba lokali gastronomicznych: 2 / Liczba miejsc: 50
Liczba sal konferencyjnych: 2 / Liczba miejsc: 35
SPA: sauna, łaźnia parowa, beczka, sprzęt do ćwiczeń
Sieć: Preferred Hotels & Resorts
Liczba zatrudnionych: 48
Data otwarcia: 16.06.2003

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *