Medical SPA Malinowy Dwór Świeradów Zdrój


Otwarty w ubiegłym roku 4-gwiazdkowy Medical SPA Malinowy Dwór to drugi po Medical SPA Malinowy Zdrój w Solcu – Zdroju obiekt należący do sieci Malinowe Hotele. Jako jedyny na Dolnym Śląsku oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej pochodzącej z własnego źródła.

Malinowy Dwór położony jest pośród lasów w jednym z najstarszych kurortów na Dolnym Śląsku – Świeradowie-Zdroju w Górach Izerskich. Powstał z połączenia i rozbudowy budynku z XIX wieku. Posiada 68 pokoi, Centrum Rehabilitacji, Centrum SPA i strefę Wellness z największym w regionie basenem z systemem hydromasaży, światem saun i dużą wanną SPA z gorącą wodą na tarasie, dostępną przez cały rok. Dysponuje też własnym, sztucznie naśnieżnym i oświetlonym, stokiem narciarskim o zróżnicowanym stopniu trudności z 250-metrowym wyciągiem. Rozwiązania, które wcześniej zastosowano w Malinowym Zdroju można znaleźć również w Malinowym Dworze np. technologie związane z eksploatacją wody siarczkowej i wykorzystaniem jej do kąpieli leczniczych.


Dodatkowo w Świeradowie zastosowano m.in. odzyskiwanie energii cieplnej z agregatu wody lodowej do klimatyzacji. Dzięki temu w sezonie letnim praktycznie nie zużywa się gazu do podgrzewania wody. – Hoteli SPA przybywa w Polsce w bardzo szybkim tempie. Najważniejsze jest dobrze opracowany program zabiegowy oraz dostosowanie projektu architektonicznego do konkretnych potrzeb zabiegowych. Kluczem do sukcesu jest specjalizacja, znalezienie swojego unikalnego wyróżnika, tak aby nie budować kolejnego hotelu jedynie ze standardowym SPA i basenem – tłumaczy Tomasz Kaleta, prezes zarządu spółki Malinowy Zdrój. – Dlatego właśnie zdecydowaliśmy sie na specjalizacje jako obiekty Medical Spa. Wynika to z naszej strategii dualizmu oferowanych usług polegającej na połączeniu oferty leczenia i rehabilitacji z ofertą kosmetyczną oraz z naszego unikalnego wyróżnika, jakim jest naturalne tworzywo lecznicze – woda siarczkowa.

 

Lecznicza woda siarczkowa wydobywana ze źródła Malina, którego jesteśmy wyłącznym właścicielem jest właśnie cechą wyróżniająca Malinowy Dwór w regionie i trzonem wszystkich inwestycji, jakie prowadzi nasza spółka. Woda siarczkowa, obok związków siarki zawiera istotne do prawidłowego funkcjonowania organizmu jony oraz mikro- i makroelementy: chlorki, bromki, jodki oraz sód, magnez wapń i krzemiany. Ze względu na swój unikalny skład wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwzapalne, zwalcza łojotok, a jednocześnie zmiękcza, uelastycznia i nawilża skórę. W ubiegłym roku wprowadzono na rynek własną markę kosmetyków – Balneokosmetyki Malinowy Zdrój, w skład których, obok wody siarczkowej, wchodzą aktywne składniki uzdrowiskowe takie jak: borowiny, glinki, oczar czy kora wierzby. W hotelu w Świeradowie dostępna jest pełna oferta zabiegów uzdrowiskowych, wraz z kąpielami siarczkowymi i rehabilitacją. Centrum Rehabilitacji z kadrą lekarską, specjalistami z zakresu kinezyterapii, masażystami, rehabilitantami, wyposażone w specjalistyczne urządzenia ma gwarantować gościom najwyższą jakość zabiegów i widoczne efekty. Centrum Spa to 15 gabinetów, w tym specjalna strefa dla dwojga. Projekt architektoniczny oparty jest na modelu koła, co zapewniać ma ergonomiczność i funkcjonalność. – Goście przyjeżdżają do nas na narty, ferie czy pobyty weekendowe.

 


Gość weekendowy w większości ma potrzebę szybkiej odnowy, regeneracji, oderwania się od codzienności i nasze Centrum SPA & Wellness ma mu to zapewnić. Natomiast goście, dla których celem pobytu jest leczenie, traktują SPA jako miłe dopełnienie pobytu. Właśnie ta możliwość połączenia podczas jednego pobytu profesjonalnego leczenia i skorzystania z zabiegów upiększających jest naszą przewagą – twierdzi Tomasz Kaleta. – Malinowy Dwór został skategoryzowany jako hotel 4-gwiazdkowy, lecz gdy uznamy, ze jest taka potrzeba, możemy zmienić jego klasyfikacje na pięć gwiazdek, spełnia on bowiem wszystkie wymagania kategoryzacji 5-gwiazdkowej. Ale jak na razie chcemy gości pozytywnie zaskakiwać – wyższym standardem i bardzo wysoką jakością usług.

 
Miasto: Świeradów-Zdrój
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 68
Liczba miejsc noclegowych: 121
Liczba lokali gastronomicznych: 3
Liczba miejsc gastronomicznych: 194
Liczba sal konferencyjnych: 1
Liczba miejsc w salach konferencyjnych: 60
SPA: 15 gabinetów SPA oraz basen z hydromasażami,
Świat Saun (parowa, ziołowa, fińska)
tepidarium, wypoczywania, jacuzzi
Liczba zatrudnionych: 60
Sieć: nie
Data otwarcia: 1999 rok

 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *