Orbis zarobił ponad 70 milionów

Grupa Orbis odnotowała w pierwszym półroczu 71,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu do 53,28 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Zapowiada też, że w ciągu najbliższych 2 lat otworzy 23 nowe hotele. W czwartek przed południem po podaniu wyników za II półrocze akcje Orbisu zyskały blisko 5 proc. W skali ostatnich 12 miesięcy akcje spółki dały zarobić 18 proc.

Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbis SA

- Rok 2015 był dla Grupy rokiem wyjątkowym. Z satysfakcją stwierdzam, że w pierwszym półroczu 2016 roku nasze wyniki nadal rosły w szybkim tempie. Orbis może pochwalić się dwucyfrowym wzrostem wskaźnika RevPAR (+10,2%) w porównaniu do pierwszego półrocza 2015 roku dzięki wyższym wskaźnikom operacyjnym w całym regionie Europy Wschodniej (wzrost wskaźnika frekwencji o +1,9 p.p. oraz średniej ceny za pokój o +6,9%). Osiągnęliśmy także rekordowo wysoki wynik finansowy – przychody wzrosły o +8,2%, do 640 mln zł, a EBITDA operacyjna osiągnęła poziom  164 mln zł (co oznacza wzrost o +14,8% w porównaniu do pierwszego półrocza 2015 roku). Jestem dumny z pracowników Orbisu, którzy skutecznie wdrażali strategię spółki w życie. To dzięki ich zaangażowaniu, duchowi walki oraz sprzyjającym warunkom gospodarczym osiągnęliśmy tak dobre wyniki.” – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA. W pierwszym półroczu pomyślnie zrealizowano transakcję odkupu dwóch dotychczas dzierżawionych hoteli w Budapeszcie. Zarząd nie wyklucza także dalszych transakcji, które mogłyby umożliwić Grupie bardziej efektywne zarządzanie hotelami. W pierwszym półroczu spółka wzmocniła swoją wiodącą pozycję na rynku o 6 nowych hoteli prowadzonych na podstawie umów franczyzy (prawie 650 nowych pokoi). Ponadto zawarto 6 nowych umów franczyzy lub zarządzania, na podstawie których do Grupy wkrótce dołączą nowe obiekty. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju, Orbis realizuje ambitny plan powiększania sieci hoteli, w ramach którego w ciągu najbliższych 2 lat otwarte zostaną 23 hotele. - Wyniki osiągnięte przez Orbis w pierwszym półroczu napawają mnie satysfakcją. Nasz optymizm odzwierciedla prognoza EBITDY operacyjnej na rok 2016 na poziomie 360‑370 mln zł. Spoglądając w przyszłość widzimy, że jesteśmy na właściwej drodze do realizacji naszych zadań i nadal mamy ambitne cele do osiągnięcia w zakresie dalszego rozwoju sieci hoteli i efektywności Grupy. Jestem przekonany, że dzięki naszej wspólnej pracy wzmocnimy pozycję lidera w regionie. - podsumował I półrocze Clavie. Wyniki finansowe i operacyjne

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *