Jacek Stasikowski nowym dyrektorem ds. rozwoju Orbisu w Polsce

Jacek Stasikowski został wybrany na stanowisko dyrektora ds. rozwoju Grupy Orbis w Polsce, odpowiedzialnego za umowy o franczyzę i zarządzanie. Zastąpił na tym stanowisku Małgorzatę Morek, dyrektor ds. rozwoju franczyzy na Polskę, Kraje Bałtyckie, Czechy, Słowacja i Węgry, która pod koniec ubiegłego roku wzmocniła struktury Hilton Worldwide.

Jacek Stasikowski posiada 25 letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Pierwsze szlify w branży zdobywał w hotelu Radisson Blu w Szczecinie jako zastępca dyrektora F&B.  Następnie przez dwa lata był wiceprezesem Pomeranii, by w 2001 roku związać się z siecią IHG najpierw jako resident manager hotelu Holiday Inn Kraków, następnie dyrektor generalny hotelu Holiday Inn Katowice, a później room divisiom manager hotelu Intercontinental Warszawa. Przez kolejne niemal 4 lata od 2004 roku związany z Vienna International Hotelmanagement (dziś pod nazwą ViennaHouse) jako dyrektor generalny hoteli Chopin i andel’s w Krakowie. Od 2013 roku rozwijał startup meeting.pl, by następnie skoncentrować się na działalności consultingowej. Jacek Stasikowski jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, biegle włada językiem angielskim i rosyjskim, pasjonuje się maratonami, triathlonami i zawodami ironman. Grupa hotelowa Orbis koncentruje się na przyśpieszeniu rozwoju poprzez umowy franczyzy i o zarządzanie w Europie Wschodniej. Misją Jacka Stasikowskiego będzie wzmocnienie rozwoju sieci AccorHotels w Polsce. Jacek Stasikowski wnosi swoją dobrą znajomość segmentu hotelowego w Polsce - w tym szeroką ekspertyzę w zakresie inwestycji hotelowych, współpracy z międzynarodowymi  sieciami  hotelowymi oraz doświadczenie w zarządzaniu hotelami. Jacek Stasikowski będzie miał biuro w Warszawie i będzie podlegał bezpośrednio Frankowi Reulowi, szefowi pionu rozwoju Grupy Hotelowej Orbis w Europie Wschodniej. - Orbis – we współpracy z AccorHotels, przynosi właścicielom hoteli nie tylko silne marki, ale także kompleksową wiedzę i znajomość branży, oferuje  inwestorom indywidualnym oraz instytucjonalnym praktyczne narzędzia w takich dziedzinach, jak sprzedaż i dystrybucja, globalny program lojalnościowy Le Club AccorHotels z 31 milionami członków, nowoczesne rozwiązania informatyczne i cyfrowe, wsparcie operacyjne i  HR, a także pomoc techniczną  w projektowaniu hoteli. Jestem przekonany, że Jacek Stasikowski, ze swoim doświadczeniem i znajomością polskiego rynku hotelowego, będzie wspierał dynamiczny rozwój  Grupy Orbis.- powiedział Frank Reul, dyrektor ds. rozwoju w Grupie Hotelowej Orbis na Europę Wschodnią. Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca ponad 20 000 pokoi w 120 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, adagio, ibis, ibis Styles i ibis budget. Od 1997 roku Orbis SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Jacek Stasikowski nowym dyrektorem ds. rozwoju Orbisu w Polsce

  1. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wybitny specjalista, jakiego w Orbisie jeszzce nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *