Boom hotelowy we Wrocławiu   INWESTYCJE

W najbliższych trzech latach na hotelowej mapie Wrocławia pojawi się kilkanaście nowych hoteli z ok. 1,3 tys. pokoi. Obecnie w mieście działa ponad 50 hoteli z 4,5 tys. pokoi, czyli rynek powiększy się o  blisko 1/3.


Największym z nich będzie Q Hotel z 209 pokojami oraz 3,2 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej i restauracyjnej, powstający w południowej części Wrocławia – na terenie Bielan Wrocławskich, w pobliżu autostrady A4 i Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego otwarcie planowane jest w 2020 roku.

Z kolei spółka Castellum otrzymała niedawno zgodę na przebudowę i rozbudowę zespołu poklasztornego na hotel w centrum Wrocławia przy ul. Włodkowica. Łączna powierzchnia budynku z 33 lokalami wynosi 1672 m kw., a całej działki – 2716 m kw. Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum specjalizuje się w kompleksowych konserwacjach zabytków w Polsce, zajmuje się też budową nowych budynków i działalnością deweloperską na rynku mieszkaniowym i usługowym.

We Wrocławiu jeszcze w tym roku otwarty ma zostać hotel Best Western Premier z 64 pokojami przy Dworcu Głównym. Powstają też The Bridge MGallery by Sofitel ze 184 pokojami na Ostrowie Tumskim, condo DB Hotel przy pl. Strzegomskim ze 124 pokojami, HB Invest z 40 pokojami przy pl. Nankiera, 5-gwiazdkowy Altus Palace z 91 pokojami przy ul. Wierzbowej. Grupa Arche planuje uruchomić w byłym szpitalu dziecięcym na Karłowicach hotel Klasztor z 83 pokojami oraz aparthotel, a przy lotnisku – Arche Hotel ze 120 pokojami. Przy lotnisku swój obiekt chce też uruchomić sam Port Lotniczy Wrocław. Ma on działać pod marką Hampton by Hilton i mieć ok. 100 pokoi.

Z kolei spółka Rafin Deweloper, która posiada już we Wrocławiu hotele Polonia, Piast i Europejski, kupiła hotel Lothus w centrum miasta przy ulicy Wita Stwosza z 34 pokojami i planuje rozbudować go do 105 pokoi. Rafin pracuje też nad przywróceniem do życia hotelu Grand naprzeciwko Dworca Głównego (i obok Best Western Premier) ze 148 pokojami i 24 apartamentami. Jego uruchomienie zapowiadane jest na przełom lat 2012/22. W mieście powstaje też kilka innych hoteli, których inwestorami są lokalni przedsiębiorcy.

Więcej o planach inwestycyjnych i najnowszych projektach przeczytać można w „Hotelarzu”. Prenumeratę czasopisma zamówić można TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *