Hotel dzięki operze

Trzy podmioty przystąpiły do negocjacji dotyczących rozbudowy w formule partnerstwa publiczno- -prywatnego gmachu Opery Wrocławskiej. W zamian na pozostałej części działki prywatny inwestor będzie mógł zbudować hotel lub inny budynek.


Do rozmów zgłosiły się trzy podmioty: konsorcjum na czele z NDI DK (wspólnie z NDI SA i Engie Services), Budimex F oraz konsorcjum na czele z Gefner Hotel Invest V (właściciel  marki Puro Hotels).

Zgodnie ze wstępną koncepcją, prywatny inwestor rozbuduje gmach, finansując częściowo koszty przedsięwzięcia. Na działce obok opery ma powstać budynek,w którym znajdą się sale do prób chóru, baletu i orkiestry oraz magazyny, warsztaty i pomieszczenia techniczne. Będzie on połączony z głównym gmachem podziemnym łącznikiem. W zamian na pozostałej części działki prywatny inwestor będzie mógł zbudować hotel lub inny budynek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *