Hilton ogłasza nowy projekt podczas konferencji Hotel Trends Poland&CEE

Potwierdziły się nieoficjalne informacje "Hotelarza" z 2017 roku. Sieć Hilton ogłosiła oficjalnie podczas konferencji Hotel Trends Poland & CEE zawarcie umowy na nowy hotel – Hampton by Hilton Poznań Swarzędz, który będzie działać w ramach umowy franczyzowej z CLIP Hotel i ma zostać otwarty w 2020 roku w Swarzędzu pod Poznaniem.

Patrick Fitzgibbon, wiceprezes Hilton odpowiedzialny za rozwój w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, powiedział: - Volkswagen zatrudnia tysiące ludzi w Swarzędzu w kilku zakładach produkcyjnych. Obecne są tu również takie marki jak Mercedes Benz, BP i inne globalne korporacje. Obszar ten to dynamicznie rozbijający się ośrodek handlu, a wysoka liczba przedsiębiorstw będzie generować znaczne zapotrzebowanie na usługi hotelarskie, które może zaspokoić Hampton by Hilton Poznań Swarzędz, pierwszy w tym mieście hotel międzynarodowej marki.

 

Budowa nowego hotelu już się rozpoczęła. Nieruchomość ze 100 pokojami hotelowymi będzie mieć bezpośredni dostęp do nowego centrum konferencyjnego o powierzchni 500 m2, którego budowa również już trwa. Goście hotelu będą także mieli do swojej dyspozycji centrum fitness, salę śniadaniową oraz bar.

 

Wojciech Staniszewski, prezes CLIP Hotel., stwierdził: -Jesteśmy dumni z otwarcia pierwszego hotelu międzynarodowej marki w Swarzędzu i bardzo zadowoleni z partnerstwa przy tym projekcie ze światowej sławy hotelem Hilton. Otwarcie Hampton by Hilton Poznań Swarzędz w przyszłym roku z pewnością wzmocni pozycję miasta jako biznesowego centrum.

 

Obecnie Hilton ma w Polsce ponad 30 hoteli i otwiera średnio 2,5 obiektów każdego roku, a Hampton by Hilton jest najszybciej rozwijającą się marką hotelową w kraju.

 

Hampton by Hilton Poznań Swarzędz powstanie przy ulicy Antoniego Tabaki, obok ulicy Poznańskiej w Swarzędzu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *