„Ceramiczny” ibis Styles Bolesławiec w 2020 roku

Bolesławiec to miasto nierozerwalnie kojarzące się z ceramiką, jej kobaltowym kolorem oraz niepowtarzalnymi wzorami. Dlatego motywem przewodnim powstającego według  projektu pracowni Tremend hotelu ibis Styles Bolesławiec są nawiązania do historii oraz procesu powstawania tutejszej ceramiki. Hotel z 65 pokojami otwarty ma być w przyszłym roku.

Goście hotelu już po przekroczeniu progu będą mogli zapoznać się z pierwszym etapem formowania kształtu i rzeźby naczyń.  Funkcję stanowisk recepcyjnych będą tu pełnić dwie filiżanki. Ich kolory odzwierciedlają barwniki używane do nakładania wzorów na naczyniach (kolor kobaltowy przed wypaleniem ma barwę wrzosową – tak jak kolor na jednym ze standów recepcyjnych). Do kolejnych stref hotelu gości poprowadzi grafika z motywem rozprzestrzeniającego się barwnika. W głębi, na wprost wejścia znajdzie się zakątek dla dzieci z instalacją ścienną do zabawy, gdzie będzie można tworzyć własne wzory bądź napisy poprzez wkładanie klocków do perforowanej ścianki. W pobliżu znajdzie się strefa lounge, a nad nią  grafika bolesławieckich kubków. W strefach wspólnych architekci postawili na zabawę formą. Widać to będzie m.in. w kolorystyce i różnorodności przeszyć na tapicerkach krzeseł czy lampie z kolekcji Symetria. Uwagę zwraca również duży wspólny stół w kształcie koła garncarskiego z hokerami przypominającymi siedziska warsztatowe. Kolejnym elementem jest wykładzina ze spersonalizowanym motywem geometrycznym w różnych odcieniach błękitu.  Całość zostanie dopełniona oświetleniem w kształcie filiżanek, a numery pokoi znajdą się na tradycyjnych bolesławieckich talerzach. Cała podróż po świecie ceramiki zakończy się w kobaltowo- żółtych pokojach. Tu także nie zabraknie odwołań do motywu przewodniego – na wykładzinie pojawią się wzory inspirowane wirującym kołem garncarskim, ceramiczne wzory ozdobią także panel ścienny.

Hotel położony będzie w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Biuro projektowe Tremend zajęło się zarówno projektem bryły, jak i architektury wnętrz, występuje także w roli inżyniera kontraktu. Realizacja powstaje we współpracy ze spółką ibis Bolesławiec, która podpisała umowę franczyzową z Orbisem w 2016 r., a generalnym wykonawcą jest firma M&J z Żar.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *