Władysław Grochowski, Grupa Arche: Zakładamy zysk operacyjny w wysokości 10 proc.   ANALIZY I RAPORTY

Dlaczego Białystok? (Grupa Arche planuje w tym mieście otwarcie 219 pokojowego hotelu – przyp. red.) - Bo był przetarg na historyczne koszary. Wówczas jeszcze nie mieliśmy takiego obiektu, teraz już mamy w Górze Kalwarii, uruchomiony w ub.r., ale tam to była kwestia tylko modernizacji. Skoro się trafia taki obiekt jak w Białymstoku, a chcemy mieć w całej Polsce trochę hoteli, czy to nowo wybudowanych, czy zmodernizowanych, to uznałem to za świetną okazję – mówił podczas debaty z cyklu „Śniadań Hotelarza” w Białymstoku Władysław Grochowski, twórca i prezes Grupy Arche. Pełna relacja w dyskusji w najnowszym wydaniu naszego czasopisma.

- My trochę inaczej podchodzimy do tego biznesu i stawiamy na to, co wyjątkowe. Głównie na zabytki, choć tu, w Białymstoku, wyjątkowo zabytku jest trochę mniej, a będzie dużo nowej substancji. I zawsze gdzieś zakładamy zysk operacyjny w wysokości 10 proc., to mi wtedy wystarczy na spłatę inwestorów i kredytu. Będziemy próbowali sprzedawać go w condo. Ale nie mamy sztywnych zasad, bo zwykle bierzemy kredyt i jeżeli hotel sprzedaje się, w condo czy w jakiejś części, to spłacamy kredyt, jeśli nie – to pozostaje w kredycie – dodaje Grochowski. Preumeratę "Hotelarza" można zamówić TUTAJ, bądź pod numerem telefonu 22 333 88 26


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *