Gheorghe Marian Cristescu na czele sieci AMW Hotele

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego decyzją rady nadzorczej został wybrany na prezesa spółki AMW Hotele, posiadającej 15 obiektów hotelowych z których 13 ma zostać włączonych do PHH. Sieć ta jest kluczowym podmiotem w procesie konsolidacji obiektów hotelowych, będących własnością państwa, które działać mają w ramach powstałego na początku tego roku holdingu.

Gheorghe Marian Cristescu

Jak podaje PHH "zgodnie z przyjętą strategią budowania Polskiego Holdingu Hotelowego prezes PHH nie będzie pobierał wynagrodzenia z innych spółek. Dlatego też Cristescu, który jest jednocześnie prezesem holdingu obowiązki prezesa AMW będzie wykonywał bez pobierania dodatkowego wynagrodzenia".

Nominacja Cristesu to kolejny etap przyłączenia obiektów do PHH. W najbliższym czasie do holdingu zostanie włączonych 13 hoteli należących do spółki AMW Hotele – Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Belwederski, Mazowiecki, Wieniawa (z procesu konsolidacji zostały wyłączone hotel Dedal i Zamek Czocha). W następnej kolejności do PHH będą włączone również trzy hotele należące do Gliwickiej Agencji Turystycznej – Zagroń, Ośrodek Wypoczynkowy „Barbara” i Zamek w Lesku, trzy hotele Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych – Hotel Katowice, Hotel Monopol w Zabrzu i Pionier w Bytomiu oraz hotel należący do spółki Hotele Olsztyn – Hotel Kopernik.

Kontrolowany przez Skarb Państwa, Polski Holding Hotelowy, ma za zadanie skonsolidować zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do państwa w jednej, wyspecjalizowanej spółce o wysokim know-how branżowym.

Gheorghe Marian Cristescu z branżą hotelową związany jest od ponad 20 lat. Od kwietnia 2016 r. pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *