Zrujnowany Imperial w Zakopanem zmienił właściciela za 14,1 miliona złotych

Centralny Ośrodek Sportu za 14,1 mln zł sprzedał budynek przy ul. Oswalda Balzera w Zakopanem w którym do 2013 roku mieścił się internat sportowy "Imperial". W jego miejscu najprawdopodobniej powstanie hotel.


Budynek mieści się w bardzo atrakcyjnym miejscu, tuż pod nim krzyżuje się szosa w stronę Morskiego Oka, droga do Kuźnic oraz prowadząca w stronę Krupówek i centrum miasta.


Bardzo wysoka wydaje się jednak kwota transakcji, biorąc pod uwagę, że budynek jest ruiną, jego część sklasyfikowano jako zabytek, do tego istniejący plan pozwala stawiać tu budynki maksymalnie 16-metrowe.
Decyzja o sprzedaży budynku przez zakopiański COS zapadła w 2013 roku. Przez lata jednak, pomimo ceny wynoszącej około 9-10 mln zł, brak było chętnych na jego zakup.


Pod koniec maja tego roku COS ogłosił kolejny przetarg na sprzedaż Imperialu. Cenę wywoławczą ustalono na 12 milionów złotych. Ostatecznie z dwóch oferentów, którzy wzięli udział w licytacji, jeden zaproponował za budynek 13 mln, a drugi - zwycięski - kwotę 14,1 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *