Luksusowy L Hotel w łódzkim Lesie Łagiewnickim   INWESTYCJE

W zespole pałacowo-parkowym z XIX-wiecznym Pałacem Heinzla na terenie Rezerwatu Przyrody Las Łagiewnicki w Łodzi powstaje kompleks hotelowy L Hotel w standardzie 5-gwiazdkowym. Kompleks będzie składał się z kilku obiektów. W samym pałacu znajdzie się 11 apartamentów, w nowo wybudowanej części powstającej w technologii pasywnej kolejne 32 apartamenty i 3-4 apartamenty „na wodzie”.

Pałac Heinzla z ogrodem zimowym

W skład kompleksu wejdą również dwie sale restauracyjno-eventowe łącznie na 250 osób w zabytkowych szklarniach. W pałacu znajdą się apartamenty o powierzchni od 60 do 300 m kw., w tym apartament na 2. piętrze z własnym jacuzzi na dachu, sala balowa, biblioteczka, gentleman lounge, chef’s table, private dining room, kawiarnia z widokiem na park i staw, rozległe tarasy, strefa wellness oraz ogród zimowy.

Nowa część hotelowa z zielonymi dachami

Z kolei nowa część hotelowa zaoferuje kawiarnię Wellness, „strefę kompleksowej regeneracji” z 11 gabinetami SPA (według koncepcji holistycznego podejścia do zdrowia człowieka „z naciskiem na reedukację jego zachowań prozdrowotnych”), „strefę aktywizacji ruchowej” z siłownią, dwoma kortami do squasha i dwoma salami do ćwiczeń grupowych, 1,4 tys. zielonych dachów oraz kompleks 10 saun i łaźni przyspieszających regenerację psychofizyczną gości pobytowych i członków klubu. 

Apartamenty „na wodzie” cechować się będą 100-metrową powierzchnią, przeszklonymi ścianami i pasywnością wykonania. Odtworzona też będzie historyczna brama wjazdowa rodziny Heinzlów wyburzona podczas II Wojny Światowej. Obecnie trwają prace rewitalizacyjne na terenie pałacu i zabytkowych szklarni oraz prace projektowe. Planowane otwarcie poszczególnych elementów kompleksu odbywać ma się od końca 2020 r. do jesieni 2021 r.

Restauracja w zabytkowej szklarni

Pałac Ludwika Heinzla wraz z zespołem parkowym o powierzchni dziewięciu hektarów został sprzedany cztery lata temu przez Urząd Marszałkowski za 6,8 mln zł Kamilowi Bilińskiemu, współwłaścicielowi Zakładu Włókiennictwa Biliński w Konstantynowie Łódzkim.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *