Grupa Anders z Ognistym Ptakiem w Ogonkach   INWESTYCJE

Grupa Anders powiększyła się o kolejny hotel ma Mazurach – Ognisty Ptak w Ogonkach między Węgorzewem a Giżyckiem. Właściciel sieci Andrzej Dowgiałło kupił działający obiekt na jeziorem Święcajty z własnym portem jachtowym, tawerną, SPA, basenem i przestrzenią konferencyjną. To czwarty hotel w tej sieci po Krasickim, Zamku Ryn i Andersie.

 „Ognisty Ptak” to nazwa najsłynniejszego bojera z czasów przedwojennych, który ustanowił rekordową prędkość ślizgu. Właśnie nad jeziorem Święcajtyodbywały się słynne w Europie  mistrzostwa w ślizgach lodowych. Tradycja żeglarstwa lodowego przetrwała w tym miejscu, o czym można przekonać się, odwiedzając hotel Ognisty Ptakzimą. Gdy jezioro zamienia się w taflę lodu, „wypływają” na nie, jak dawniej bojery. Ognisty Ptak jako jeden z pierwszych hoteli na Mazurach od początku nawiązywał swoim stylem i wystrojem wnętrz do kultury żeglarskiej, co widoczne jest też w konstrukcji budynku w formie bryły statku. Żeglarska tradycja odbiła swoje piętno również na ofercie związanej z aktywnym wypoczynkiem na wodzie i lądzie. 3-gwiazdkowy hotel oferuje 10 pokoi, 16 bungalowów oraz bogate zaplecze rekreacyjne (kryty basen, brodzik, jacuzzi, sauna),  prywatną plażę, strzeżone kąpielisko, sprzęt turystyczny i wodny (Święcajty należą do Szlaku Wielkich Jezior). W hotelu znajduje się również instytut SPA, część konferencyjna, restauracja i tawerna.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *