Pożar w centrum wypoczynkowo-szkoleniowym w Augustowie. Ewakuowano 50 osób

Ogromny pożar w centrum wypoczynkowo-szkoleniowym Amber Bay (dawniej Hotel Delfin) w Augustowie wybuch w niedzielę po południu. Ewakuowano około 50 osób - pracowników i gości obiektu, a wśród nich dzieci, które przebywały tam na zorganizowanym obozie feryjnym.

Z żywiołem walczyło łącznie 35 jednostek straży pożarnej z regionu.

- Paliła się jedna kondygnacja obiektu wraz z poddaszem - mówi Krzysztof Waszkiewicz, prezes Zarządu Powiatowego Oddziału Związku OSP w Augustowie. - Całkowicie spaliło się poddasze na połowie obiektu - konstrukcja dachowa zawaliła się do środka. Strażacy próbowali nie dopuścić do rozprzestrzeniania się ognia na pozostałą część budynku. Udało się obronić przed ogniem pozostałą część 4- kondygnacyjnego budynku.

Nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Ustalaniem tej kwestii zajmie się specjalnie do tego celu powołana komisja specjalna oraz prawdopodobnie biegły sądowy.

Hotel Amber Bay z Aquaparkiem Atlantis to centrum wypoczynkowo-szkoleniowe. Znajduje się na obrzeżu Augustowa, w sercu Puszczy Augustowskiej, nad jeziorem Białym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *