Wynagrodzenia kadry managerskiej w hotelach i restauracjach w 2021 roku   ANALIZY I RAPORTY

Hays Poland, organizacja zajmująca się rekrutacją specjalistyczną, opublikowała raport wynagrodzeń za rok 2021, zawierający także obszar hoteli i restauracji. Jak podkreślają jego autorzy „pandemia sprawiła, że hotelarze, oraz właściciele restauracji stawiają czoła niespotykanym dotąd wyzwaniom i całkowitemu przeobrażeniu rynku”.

fot. Adobe Stcok

Jak czytamy we wnioskach do raportu „tak długo, jak nie zostaną wyeliminowane zagrożenia związane z pandemią, postawienie prognoz dla branży jest niezwykle trudne. Dla firm największym wyzwaniem będzie trudność w prognozowaniu przychodów w obliczu ryzyka wprowadzenia kolejnych obostrzeń”.

Analitycy dostrzegają także znaczący odpływ pracowników z branży. „W związku z redukcjami zatrudnienia wiele osób, które dotychczas pracowały w hotelach czy gastronomii, aktywnie poszukuje pracy w innych sektorach rynku. W momencie powrotu do normalności, gdy pracodawcy będą dążyli do przywrócenia poziomu zatrudnienia sprzed pandemii, będzie to skutkować wyzwaniami rekrutacyjnymi”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *